''Elazığ'ımıza Evladımız Gibi Bakalım''

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, şehrin yönetici aktörlerine seslenerek, olumsuz gündemin bir tarafa bırakılması gerektiğini söyledi. “Elazığ’da aşılmayacak bir olumsuzluk yok, Allah aşkına bir tarafa bırakalım” diye konuşan Vali Kaldırım, “Söylemde bulunulurken; olumlu konuşalım” dedi.

''Elazığ'ımıza Evladımız Gibi Bakalım''

Elazığ Ticaret Borsası tarafından yürütülen İstihdam ve Girişimcilik Amaçlı Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim ve Uygulama Merkezi Projesi  kapanış programına katılan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ’da stadyumun yapılmasıyla kamusal alt yapı sorununun kalmayacağını söyledi.

Elazığ’ın planlama açısından müthiş, örnek bir şehir olduğunu ifade eden Vali Kaldırım, “Hem demografik yapısı hem sosyolojik yapısı çok iyi. Emniyet çok iyi. Huzur açısından hiçbir sokağında, caddesinde, hiçbir ücrasında, köşesinde hem merkez hem kırsal alanda bir sorunumuz yok. Bu açıdan temayüz etmiş bir şehir. Parkları, bahçeleri, yolları, tarihiyle bütünleşmesi, modern yapısı yönünden çok iyi bir şehir. Sanatsal yönü, kültürel yönü, kültürel aktiviteleri, turizm değerleri, varlıkları, doğal güzellikleri, su varlığı gerçekten çok önemli, çok kıymetlidir.

“ŞEHRİN ALT YAPISI ÇOK İYİ”

Şehrin alt yapısı, sanayi alt yapısı, ulaşılabilirliği çok iyi. Çok modern bir havaalanımız var. Başbakanımız hızlı treni müjdeledi.  Demiryolu bağlantımız var. Karayolu bağlantımız inanılmaz güzel. Çevre yollarıyla zaten kuşatılıyor. Aynı zamanda sağlık alt yapısına bakıyorlar. Yapılan Şehir hastanesiyle birlikte inşallah 3 bin 800 hasta yatağı açacağız, 3 tane özel hastanemiz var. Üniversitemizde müthiş bir yatak kapasitemiz var. Onkoloji hastanesi devam ediyor. Önemli bir sağlık merkeziyiz. Üniversitemizin teknik yönü çok güçlü.

“2. OSB’MİZ, KARARI ALINDI KURULACAK”

OSB’miz var. 2. OSB’miz, kararı alındı kurulacak. Hayvancılık ürünleri ihtisas OSB’miz var. Besi organizeye çalışıyoruz. Diğer ihtisas OSB’lere çalışıyoruz. Enerji ihtisas OSB çalışmaları son aşamaya geldi.

“BU ŞEHRİ DOĞRU, İYİ, OLUMLU TANITALIM”

Dolayısıyla alt yapımız güçlü, güçleniyor. Bu şehre stadyum yapılması ile birlikte 2, 3 yıla kamusal alt yapıda sorun kalmayacak. Bu şehri hızlı bir şekilde dünyaya tanıtalım. Bu şehri doğru, iyi, olumlu tanıtalım. Vizyoner tanıtalım. Ne kadar vizyoner şehir olduğunu ne kadar iddialı ve hedeflerinin doğru olduğunu vurgulayalım” dedi. Şehrin yönetici aktörlerine de seslenen Vali Kaldırım, olumsuz gündemin bir tarafa bırakılması gerektiğini söyledi.

“ŞEHİRDE OLUMSUZLUK YOK, ALLAH AŞKINA BİR TARAFA BIRAKALIM”

Elazığ’da aşılmayacak bir olumsuzluğun bulunmadığına dikkat çeken Vali Kaldırım, “Şehirde olumsuzluk yok, Allah Aşkına bir tarafa bırakalım” diye konuştu. Vali Kaldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu olumsuz gündemden kurtulalım. Olumsuzlukları bir tarafa bırakalım. Olumsuzlukları konuşmayalım. Bu şehirde bir olumsuzluk yok. Aşılmayacak bir olumsuzluk yok. Allah aşkına bir tarafa bırakalım. Olumlu bakalım. Ne kadar olumlu bakarsak ne kadar motive çalışırsak ne kadar kenetlenirsek ne kadar el birliği yaparsak bu hedeflerimize ulaşmamız o kadar kolay olur.

“KÜÇÜK ŞEYLERLE LÜTFEN UĞRAŞMAYALIM”

Sosyal medyadan bir çağrı yapıyoruz Kanada’dan dönüş oluyor. Uzakdoğu’dan dönüş oluyor. Artık bu şekilde bakalım. Vizyonumuz geniş. Ufkumuz geniş. Hedeflerimiz geniş. Küçük şeylerle lütfen uğraşmayalım. Burada şehrin önemli aktörleri var. Bir söylemde bulunurken, konuşurken, bir şeyi ifade ederken olumlu konuşalım.”

“ELAZIĞ’IMIZA EVLADIMIZ GİBİ BAKALIM”

Hafta sonu Elazığ’da Başbakan Binali Yıldırım’ın “CometoElazığ” ile ilgili yaptığı değerlendirmeye de değinen Çetin Oktay Kaldırım, “Elazığ’ımıza evladımız gibi bakalım” dedi. “GERÇEKTEN İŞİMİZİ BÜYÜTTÜK” Vali Kaldırım sözlerine şöyle devam etti: “Şehrimiz ne kadar odaklı çalışıyor. Başbakanımız söyledi. Dünyayı Elazığ’a davet ediyoruz, dedi. ‘CometoElazığ’, Elazığ işi büyüttü, dedi. Gerçekten işimizi büyüttük. Lütfen bir marka değerimiz, bir hedefimiz var buna herkes sahip çıksın. Herkes bunu sahiplensin. Herkes kucaklasın. İnanın bundan herkes istifade eder. Markalar geldi mi bu pasta büyüyor. Bizim hedefimiz pasta büyütmek. Bu tür alt yapılarla pasta büyütmek.

“HEDEFLERİMİZİ BÜYÜTÜRSEK PASTA DA BÜYÜR”

Kimse Elazığ içinde rekabet arzulamıyor. Biz pastayı büyütelim. Hedeflerimizi büyütürsek pasta da büyür. Buraya gelen insan sayısı artar, yatırımcı sayısı artar istihdamımız artar niteliğimiz artar dolayısıyla herkes kazanır. En ücra köşedeki vatandaşımız bile buradan kazançlı çıkar. Ben bunu çok önemsiyorum.

“GÖZ BEBEĞİMİZ GİBİ BAKALIM”

Elazığ’ımıza, marka değerimize evladımız gibi bakalım. Göz bebeğimiz gibi bakalım. Ben öyle olacağına inanıyorum, öyle olduğunu da düşünüyorum. Ben bunu hatırlatmak istedim.”
 


 

Elazığ Son Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER