Dubaili İşadamları Elazığ'a Yatırım Yapacak!

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın daveti üzerine 24 Temmuz Pazartesi günü Elazığ’a Dubaili yatırımcılar gelmiş ve Dubaili yatırımcılar şehir de iki gün boyunca incelemelerde bulunmuşlardı.

Dubaili İşadamları Elazığ'a Yatırım Yapacak!

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın daveti üzerine 24 Temmuz Pazartesi günü Elazığ’a Dubaili yatırımcılar gelmiş ve Dubaili yatırımcılar şehir de iki gün boyunca incelemelerde bulunmuşlardı.

KARADENİZİ ARAP TURİSTLERLE BULUŞTURDULAR

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım şehre gelmeden önce Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri görevini yürütmüş ve o görevi sırasında Karadeniz’e bu firmayı davet etmiş ve Dubaili Firma Karadeniz’de büyük yatırımlar yaparak bölgenin Arap turizminde öne çıkmasını sağlamıştı.

YATIRIMCILAR ELAZIĞ'A DAVET EDİLMİŞTİ

Dubai Merkezli uluslararası Yatırım firması Armada Holding Sahibi Mohammad Rahif Hakmi, Firma CEO’su Jamal Abdalla ve Firma Varlık ve Fon Müdürü Ehab Albakri; Sivrice, Keban ve Harput’ta incelemelerde bulunmuş ve yatırım yapmak için araştırma yapmışlardı.

ELAZIĞ’A YATIRIM KARARI ALDILAR

Elazığ’da incelemelerini tamamlayan Dubaili Yatırımcılar daha sonra geldikleri özel uçakla Dubai’ye dönmüş ve o günden sonra gelecek müjdeli bir haber beklenmişti. Elazığlıların büyük bir heyecanla bekledikleri haber geldi ve Dünyanın birçok yerinde önemli yatırımları olan Dubaili Armada Holding Elazığ’da yatırım yapma kararı aldı.

3 BİN DÖNÜMLÜK ARSA İSTEDİLER

Elazığ Valisi Kaldırım’ın daveti üzerine şehre gelen Dubaili yatırımcılar şehrin bazı noktalarına hayran kaldıklarını belirterek yatırımlarını Elazığ'da yapmak istediklerini açıkladılar. Armada Holding bu kapsamda Elazığ Valiliği’nden yatırım yapmak için Malatya yolunda 3 bin dönümlük arsa temin edilmesini istedi. Dubaili yatırımcıların Elazığ'da dev turistik alanlar, rezidanslar, oteller, sağlık tesisleri yapmayı planladıkları öğrenildi. Öte yandan yatırımcıların Malatya yolu dışında bir ilçe için de yatırım yapma planlarının olduğu öğrenildi. 

GAKGOLUK BERATI VERİLMİŞTİ

Elazığ’a gelen Dubaili yatırımcılar Harput Okuma Evinde düzenlenen kürsübaşı programına da katılmış ve o programda yatırımcılara Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım tarafından Gakgoluk beratı verilmiş ardından 8 köşe şapka takılmıştı. Vali Kaldırım yatırımcıların artık Gakgo olduğunu ifade etmişti. Yatırımcılarla olan bu ikili ilişkiler neticesinde fahri gakgolar Elazığ’a yatırım yapma kararı vererek şehir için tarihi bir adım attılar
 

Elazığ Son Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER