Defterdarlık kiraya mahkûm kaldı

Defterdarlık binasının yapımında yüklenici firma ile anlaşma sağlanamadı. Milli Emlak Müdürlüğüne ait 3 arazinin yüklenici firmaya defterdarlık binasının yapımı bittikten sonra verileceğinin söylenmesi yüklenici firmanın anlaşmadan vazgeçmesine neden oldu. Bu durumda Defterdarlık kirada hizmet veremeye devam edecek. Şimdi ise binanın TOKİ tarafından yapılması gündeme geldi.

Defterdarlık kiraya mahkûm kaldı

Şahinkaya merkezde bulunan ve Milli Emlak Müdürlüğüne ait 3 arazi karşılığı yaptırılacak bina ile Defterdarlık da kiradan kurtulmuş olacaktı. Ancak 14 nisanda yapılan ihalede anlaşma yapılacak firma ile uzlaşma sağlanamadı. Bu nedenle de yapılması planlanan defterdarlık binası askıya alındı.

‘SİYASİLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ’

Konuya ilişkin Fırat Gazetesi'ne açıklama yapan Büro Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı Zülküf Şimşek, “İhaleye giren müteahhit ile anlaşma sağlanmadı. Defterdar Vekilimiz binanın neden yapılmadığı ve yüklenici firmanın anlaşmaya neden yaşanmadığı konularında araştırma yaptı. Araştırmaların sonucunda anlaşmanın sağlanamamasının nedeninin defterdarlık binasının yapılması karşılığında müteahhitte verilecek olan arsaların geç teslim edilmesi olduğu anlaşıldı. Yani binanın inşası bittikten sonra arsaların müteahhide teslim edileceğinin söylenmesi anlaşmanın sağlanamamasına neden oldu. Şu anda TOKİ’nin yapması için Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Valilikten alınan yazılar Bakanlığa gönderildi. Büyük bir ihtimalle TOKİ tarafından yapılacağı gündemde. Bu noktada İlimiz için önemli ve elzem olan Defterdarlık binasının yapılması için İlimizin siyasi yetkililerinden destek bekliyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER