Bu bilinçsizliğe bir dur denmesi gerekiyor

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla daha temiz bir çevre için birçok yerde farkındalık etkinlikleri düzenlenirken, İlimizde parklarda yaşanan bazı görüntüler yeterince farkındalık yaratamadığımızı gözler önüne serdi.

Bu bilinçsizliğe bir dur denmesi gerekiyor

İlimizde İftar vaktinden sonra dinlenmek ve gezmek amacıyla dışarıya çıkan vatandaşlar, yedikleri çekirdeklerin kabuklarını parklara ve dinlenme alanlarına atıyorlar. Yani şehir hayatı içerisinde nefes alacağımız yerler olan parklar duyarsız vatandaşlar tarafından kirletiliyor.

Duyarsız vatandaşların bu sorumsuzluğu, parklarda çirkin görüntülerin oluşmasına da neden oluyor. Parklarda ve yol kenarlarında çöp kutusu olmasına rağmen yediklerini yerlere atan bu insanlar, çevre temizliği konusunda yeterli duyarlılığa sahip olmadığımızın bir kanıtı adeta.

Taşların ve çimlerin arasında kalan çekirdek kabuklarının Belediye ekipleri tarafından temizlenmesi ise ayrı bir çaba gerektiriyor. Bazı vatandaşlar ise çevreyi kirleten kişilere tepki göstererek bu bilinçsizliğe bir dur denmesi gerektiğini belirtiyor ve bunu yapanlara ceza kesilmesini istiyor.

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER