Bakanlık Müsteşarlıklarına İki Elazığlı Atandı!

Elazığlı Mehmet Hadi Tunç Gıda Tarım ve Hayvancılık Müsteşarı, Selahaddin Menteş ise Adalet Bakanlığı Müsteşarı oldu. 

Bakanlık Müsteşarlıklarına İki Elazığlı Atandı!

Elazığlı Mehmet Hadi Tunç Gıda Tarım ve Hayvancılık Müsteşarı, Selahaddin Menteş ise Adalet Bakanlığı Müsteşarı oldu. 

Bugün yayınlanan Resmi gazetede Gıda Tarım ve Hayvancılık Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, bulundukları bakanlıklarda müsteşarlığa getirildi.

Mehmet Hadi Tunç kimdir?
1959 yılında Elazığ'da dünyaya gelen ve İlk, orta eğitimini memleketinde tamamlayan Tunç, 1982'de Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. 1985 yılında Malatya Tarım İl Müdürlüğünde Ziraat Yüksek Mühendisi olarak meslek hayatına başlayan Tunç, 1986 yılında Elazığ Yem Fabrikasında şef olarak görev yaptı.1988 yılında Hilvan Yem fabrikasında, 1992 yılında İstanbul Yem fabrikasında müdür olarak görev yaptı. 1994-2005 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında Genel Müdür olarak görev yaptı. Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikasında Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunda Koordinatör olarak görev yaptı. 11.10.2013 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanmıştı. 

Selahaddin Menteş kimdir?
Elazığ'ın Sivrice ilçesinden olan evli ve 2 çocuk babası Selahaddin Menteş 3 Ekim 1970 tarihinde Malatya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivrice'de tamamlayan Menteş, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1994 yılında mezun oldu. 1995 yılı Eylül ayında Elazığ Adli Yargı Hakim Adayı olarak kamu görevine başladı. Stajını bitirdikten sonra 1998 yılında Denizli Buldan hakimi olarak atandı. Buldan'daki görevinden sonra Eskişehir-Han, Adıyaman-Gölbaşı hakimi olarak görev yaptı. Bu görevleri sırasında Kadastro Mahkemesi, Sulh Hukuk Mahkemesi, Asliye Ceza Mahkemelerinde çalıştı.2006 yılında Diyarbakır’da CMK 250 maddeyle yetkili Ağır Ceza Mahkemesinde üye hakim olarak görev yaptı. 2010 yılında Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerini 2012 Haziran ayına kadar yürüttü. 2012 Yaz Kararnamesi ile Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı.2013 yılında Mazeret Kararnamesi ile Ankara Adliyesine atandı. 2014 Şubat ayı itibari ile Müsteşar Yardımcısı olarak atanmış, son olarak 16 Mayıs 2017 tarihinde Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığına atanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ABİDİN DERİN
ABİDİN DERİN - 2 yıl Önce

'Allah mahcup etmesin

SIRADAKİ HABER