“15 Temmuz, birliğimizi ve bağımsızlığımızı ebedileştiren bir simgedir”

Genç Elazığlılar Derneği Başkanı Fuad Ülger, ‘15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“15 Temmuz, birliğimizi ve bağımsızlığımızı  ebedileştiren bir simgedir”

Genç Elazığlılar Derneği Başkanı Fuad Ülger, ‘15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Milli direniş destanının asla unutulmayacağını belirten Başkan Ülger’in mesajı şöyle;

"15 Temmuz 2016’da milletimiz Dünya tarihinde belki de ilk kez, hain bir darbe girişimini çıplak elleri ile durdurmuştur.

O gece Türk Milleti eşsiz bir zafer kazanmıştır. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla ay yıldızlı bayraklarla meydanlara koşan her vatan evladının uğrunda ölümü göze aldığı milli değerlerimizi, demokrasimizi, birliğimizi ve bağımsızlığımızı ebedileştiren bir simgedir.

15 Temmuz gecesi ülkemizin tarihte yaşadığı en yıkıcı ve en tehlikeli saldırı olarak hala hafızalardaki tazeliğini korumaktadır. Darbecilerin hain planlarını ters yüz eden aziz milletimiz, bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

15 Temmuz akşamı ülkeyi ele geçirmek isteyen silahlı canilere, tanklara, uçaklara karşı canını siper ederek tarihin akışını değiştiren kahraman milletimiz, bugünü hafızalara 'milli direniş destanı' olarak kazımayı başarmıştır.

Bu vesile ile hain kalkışma gecesi canını vatanı için siper ederek hainlere geçit vermeyen şehitlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı dilerken Gazilerimize ise hayırlı ve sağlıklı uzun ömürler vermesini yüce rabbimizden niyaz ediyorum. Allah daima milletimizin yar ve yardımcısı olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER