Ulu Camii Maketi İlgi Odağı Oldu

İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Elazığ Günleri etkinliğinin anılarda yaşatmak isteyenler Elazığ Valilik standının hazırladığı Uu Cami konseptini özellikle tercih ederek burada fotoğraf çektirmek adına adeta yarıştılar.

Ulu Camii Maketi İlgi Odağı Oldu

Elazığ Günlerinde hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen ziyaretçiler eğri minare olarak adlandırılan Pisa Kulesi’nden daha fazla eğik olan Elazığ Valiliğince hazırlanan Ulu Cami konseptini tercih ettiler.

BÜYÜK EFOR HARCANARAK HAZIRLANDI

Sekiz köşe şapka takarak Ulu Cami maketi önünde hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen ziyaretçiler adeta birbirleriyle yarıştı. Özel yapım olan, kemerleri ve minaresinin strafordan tamamıyla el yapımı olan, kemerlerinin dijital giydirme olan büyük efor harcanarak hazırlanan Ulu Cami maketi fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı oldu.

EMİTT’DE ÖDÜL ALMIŞTI

Elazığ Günlerinde fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı haline gelen Valilik standında bulunan Elazığ Valiliğinin direktifleriyle özel olarak tasarlanan Pisa Kulesi’nden daha eğik olan Ulu Cami’nin eğri  minaresinin 3 boyutlu maketi ilk olarak 2018 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)’nda sergilenmiş, ziyaretçiler tarafından beğeni ve takdir toplayarak Bölge Tanıtımını En İyi Yansıtan Stant ödülüne layık görülmüştü. Elazığ Günlerinde yeniden kullanılması kararlaştırılan Ulu Cami maketi insanların hafızalarında yer etmesi amacıyla birkaç tanıtım fuarında daha kullanılacağı belirtildi.Haber: Songül DURSUN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER