TEKATAŞ'tan 23 Nisan mesajı

Vaski (Van Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürü Elazığlı Hemşehrimiz Ali TEKATAŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında...

TEKATAŞ'tan 23 Nisan mesajı

Vaski Genel Müdürü Elazığlı Hemşehrimiz Ali TEKATAŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, milletin ortak iradesinin eseri olan TBMM'nin açılışının 98. yıldönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşkuyla, gururla kutladıklarını ifade etti. Milleti, hazin bir yıkılıştan muhteşem bir bağımsızlık mücadelesine, ardından Cumhuriyetin kuruluşuna taşıyan Meclisin, Türkiye'nin önünde yepyeni ufuklar açtığını kaydeden TEKATAŞ, ''Meclisimiz, savaşlardan yorgun düşmüş bir milleti, tüm güçlerini birleştirerek tekrar yeni bir varoluş savaşı için seferber etmeyi başarmıştır'' dedi.

TEKATAŞ, milletin temsilcilerinin katılımıyla oluşan ve toplanan Meclis'in, milli mücadeleyi yönettiğini, devleti kurduğunu, Cumhuriyeti ilan ettiğini, atılımları ard arda gerçekleştirdiğini anımsattı. TEKATAŞ, tarihin akışını değiştiren bu olağanüstü başarının altında yatan en büyük etkenin, Meclisi kuran kahramanların, ulusal çıkarları her zaman kişisel düşüncelerinden önde tutabilmeleri olduğunu vurguladı. Dünyada bağımsızlık savaşını yönetmiş, yeni bir devlet, Cumhuriyet kurmuş başka bir parlamentonun bulunmadığına işaret eden TEKATAŞ, Meclisin, tüm olumsuz şartlara rağmen bağımsızlık inancı, azmiyle nasıl tarih yazılabileceğini tüm mazlum milletlere gösterdiğini ve örnek olduğunu ifade etti.
 

'Demokrasimizi güçlendirmeye çalışıyoruz'

''Taşıdığı eşsiz özelliklerle milletimizin kaderine yön veren Meclisimizle gurur duyuyoruz' diyen TEKATAŞ, mesajında şunları kaydetti: ''Aziz Atatürk'ün ve kahraman milletvekillerimizin devletimizin temeline koyduğu milli irade harcı, ülkemizi birbirinden çetin badirelerden geçirerek bugünlere getirmiştir. Milletimizin iradesi ve tam desteğiyle kurulan yüce Meclis, geçen 95 yıllık süreçte gerçekleştirdiği atılımlarla muasır medeniyet hedefimize ulaşma yolunda üstün ve başarılı hizmetler yapmıştır. Büyük bir birikime sahip Meclisimiz, millet iradesinden aldığı güçle, dün olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyeti'nin temel güvencesi, sorunların çözüm adresi ve zeminidir. Bu anlayışla demokrasimizi güçlendirmeye, özgürlüklerimizi genişletmeye, hukuk sistemimizin standartlarını yükseltmeye, ekonomimizi daha büyütmeye çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin ideallerinin taşıyıcısı olan Meclisimiz, Türkiye'nin dünya milletler camiasındaki saygın yerinin pekiştirilmesi için yürütülen çalışmalara da aktif destek vermektedir.''


'Bilimin yol göstericiliğinden ayrılmadan...'

TEKATAŞ, ''En değerli varlığımız çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak aydınlık yarınlarımızın güvencesidir'' dedi. Çocukların özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerinin ortak hedefleri olduğunu belirten TEKATAŞ, çocukların bilimin yol göstericiliğinden ayrılmadan, demokrasiye ve insan haklarına saygılı bireyler olarak toplumsal ve evrensel barışın korunması için çaba göstermelerinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

Cumhuriyeti yüceltecek, demokrasiyi güçlendirecek çocuklara, daha iyi bir ülke bırakma çabası içerisinde olduklarını belirten TEKATAŞ, ''Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Birinci Meclisimizin tüm kahraman üyelerini ve Milli Mücadeleye emeği geçmiş olan herkesi rahmet ve minnetle anıyorum. Bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularla kutluyorum'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER