Özel İdare Ekipleri Köyleri Daha Yaşanılır Kılıyor!

Köylerimizin yol ve içme suyu ile birlikte alt ve üst yapısını tamamlayarak daha yaşanabilir yerleşim yerleri oluşturma hedefiyle çalışmalarını devam ettiren İl Özel İdaresi, ilimizin merkezi köylerinden ve hane ve nüfus bakımından en büyük köylerinden biri olan Kuyulu Köyündeki kanalizasyon şebekesi inşaatını tamamlayarak köylülerin hizmetine sundu.

Özel İdare Ekipleri Köyleri Daha Yaşanılır Kılıyor!

2018 yılında yapılan bir takım işlere açıklık getiren ve yürütülen çalışma hakkında bir açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “2018 yılı İl Özel İdaresi Yatırım Programında bulunan Elazığ Merkez Kuyulu Köyü Kanalizasyon İnşaatı işimiz 1 Milyon 700 Bin TL bedel karşılığında ihale edilmiş ve yılsonu itibariyle bitirilerek köyümüzün sakinlerinin kullanımına sunulmuştur. Tesisimizin toplam hat uzunluğu 19 bin 330 metre olup 2 adet bin 500 kişilik sızdırmaz tip betonarme fosseptik yapılmıştır. Bin 300’ü aşkın nüfusu ve 441 hanesiyle ilimizin en büyük köylerinden biri olan Kuyulu bundan sonra daha temiz ve yaşanılabilir bir yerleşim yeri olacaktır” dedi.

“KÖYLERİMİZ DAHA YAŞANILIR OLACAK”

Açıklamasını sürdüren Sabuncu, “Yine 2018 yılı içerisinde Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından 26 köyümüzde kanalizasyon sistemi bakım ve onarımı, 13 köyümüzde yeni tesis yapımı olmak üzere 39 köyümüzde kanalizasyon çalışması yapılmıştır. İlimiz genelinde 146 köy ve 7 mezrada olmak üzere toplam 153 yerleşim yerimizde kanalizasyon sistemi yer almaktadır” diyerek sözlerini noktaladı ve köylerimizin daha yaşanılır olması adına çalışmaların süreceğini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahrettin Turan
Fahrettin Turan - 6 ay Önce

Yaptiklariniz yapacaklariniza teminattir mutlaka sizlerden ricam Keban ilçemizin göldere köyünün içme suyu sıkıntısı var hemde çok fazla geçen yıl temmuz ayından sonra köyün ortak ve eski çeşmesi kurudu herkes tanker ile şu taşır oldu sizden ricam lütfen ama lütfen bir köyümüze bir çözüm yolu olabilecek bir durumunuz vardır umarım herkesin işin bir tarafından tutup el birliği ile bir çözüm bulacağını umarak sizlere yazıyorum inşAllah güzel haberler duymak ümidi ile

SIRADAKİ HABER