Müftü Sarıkaya'dan Mevlid Kandili Mesajı

Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, vatandaşların Mevlid Kandili’ni kutlayan Müftü Sarıkaya, İslam Dünyası üzerinde oynanan oyunlara da dikkat çekti.

Müftü Sarıkaya'dan Mevlid Kandili Mesajı

Bugün Mevlid Kandili. Kandil dolayısıyla Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya bir mesaj yayımladı.

İslam Dünyası üzerinde oynanan oyunların hep aynı zihniyetin marifeti olduğunu belirten Müftü Sarıkaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“1446 yıl önce Mevlid-i Nebi (Peygamberimizin doğumu) insanlık değerlerinin ayaklar altına alındığı bir çağda gerçekleşmiştir. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Şanlı Nebi’nin doğum yıl dönümüdür. Rebiul Evvel Ayı’nın on ikinci gecesi. Kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü, kadının adının bile anılmadığı zamanda gerçekleşti bu doğum. Bu gün zalim ve mütref (şımarık ve müsrif) güçlerin çıkarları için, kadın, çocuk, yaşlı demeden evlerini başlarına yıkmaları, Aylan ve Ümran gibi pek çok masum çocuğun başına gelenler hep aynı güçlerin eseridir. Dikkatle bakılırsa bugün de İslam Dünyası üzerinde oynanan oyunlar aynı zihniyetin marifetidir. Özellikle Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar yine aynı mihrakların eserleridir. Zengin olmak için her yolu mubah gören, faizi, kumarı, fal oklarını ve büyücülüğü teşvik eden zihniyetin yok edilip yerine insanın insanca yaşadığı sistemin doğuşudur Bu Doğum. Mevlit Kandilini bu ruhla kutlamamız gerekir. Bu sadece sıradan bir doğum olayı değildir. Bu aynı zamanda zulmün, haksızlığın, sömürünün yıkılışı demektir. Değerli Kardeşlerim; bu vesile ile tüm şühedayı rahmet ve minnetle anar, gazilerimize sıhhat ve afiyet, yakınlarına sabırlar dilerim. Vatanımıza hile kurmak isteyenlerin her türlü hilelerini kendi başlarına geçirmesini Rabbimden niyaz ederim. Bu ruh ve bu şuurla Mevlit Kandilinizi tebrik ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER