KYK Öğrencileri 'Asırlardır Sönmeyen Kandiller' Programında Buluştu!

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Elazığ İl Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Asırlardır Sönmeyen Kandiller” Programı Belediye Kültür Merkezinde yoğun katılımla gerçekleştirildi. 

KYK Öğrencileri 'Asırlardır Sönmeyen Kandiller' Programında Buluştu!

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Elazığ İl Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Asırlardır Sönmeyen Kandiller” Programı Belediye Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 

Programa KYK İl Müdürü Süphi Döner, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mashar Ayas, Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, KYK Yurt Müdürleri, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdür Yardımcısı Savaş Karataş katılırken, Tarihçi Yavuz Bahadıroğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı programda moderatörlüğü de TRT Spikerlerinden Işıl Açıkkar yaptı. 

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede konuşan KYK Elazığ İl Müdürü Süphi Döner “ Yavuz Bahadıroğlu ve Işıl Açıkkar hanımefendiyi Elazığ’da ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduklarını” belirterek, bu organizasyonu gerçekleştiren Genel Müdür Sinan Aksu’ya müteşekkir olduklarını belirtti.
Yaklaşık olarak iki saat süren programda Zenbilli Ali Efendi, Akşemsettin, Şeyh Edebali, Ebu Suud Efendi, Molla Fenari, Aziz Mahmud Hüdai olmak üzere çeşitli isimlerin yaşamlarına dair ayrıntılar Tarihçi Yavuz Bahadıroğlu tarafından anlatıldı. Programın son bölümünde Bahadıroğlu, öğrencilerin sorularını cevaplandırırken İl Müdürü Süphi Döner, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mashar Ayas ve Eğitimci Hacı Ormanoğlu tarafından katılımcılara günün anısına takdimlerde bulunuldu.  Yapılan çekiliş sonrası birçok öğrenciye de sürpriz hediyeler dağıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER