Elazığ Esnafı Engellilerin Yanında

5-9 aralık tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Tüm Engelliler Konfederasyonu tarafından düzenlenen yöresel ürünler etkinliğinde, Ankara’da faaliyet gösteren Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı da destek verdi. Engellilere destek olmak amacıyla Elazığ Vakfı tarafından organize edilerek Ankara’ya giden Elazığlı esnaf, AKM’de kurulan stantlarda Elazığ yöresel ürünlerini Ankaralılara sunuyor. Elazığ Yöresel Ürünler Festivali olarak ta adlandırılan etkinlikte orcikten, badem şekerine kadar birçok yöresel ürünümüz etkinlik alanında yer alıyor.

Elazığ Esnafı Engellilerin Yanında

Ankara’da faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Elazığ’ımızın tanıtımına katkı sağlayacak bir etkinliğe daha imza atarak Tüm Engelliler Konfederasyonu’nun organize ettiği ‘Engelsiz Kent Ankara’  etkinliğine destek vererek ‘Elazığ Yöresel Ürünler Festivali’ düzenledi. Elazığ yöresel ürünlerinin görücüye çıktığı etkinliğinin açılışında Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Çağlar ve Tüm Engelliler Konfederasyonu Başkanı Nedim Kılıç konuşma yaptı.

YANILMAZ: ELAZIĞ’IN ENGELLİLER İÇİN YAŞANABİLİR BİR KENT OLMASI İÇİN ÇABALIYORUZ!

MSB Bakan Yardımcısı Şuay Alpay AK Parti iktidarları döneminde engellilere sadece özlük anlamında katkılarda bulunmayıp aynı zamanda sosyal statülerinde de gelişme kaydedici çalışmalara imza attıkları ifade ederken, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de engellilerin sorunlarının çözümü için katkıda bulunduklarını dile getirdi. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise açılış öncesi stantları gezerken yaptığı açıklamalarda Belediye olarak her zaman Elazığ’ın engeliler içinde yaşanabilir bir kent olması için çabaladıklarını yaptıkları projelerde bu hususa özellikle dikkat ettiklerini ifade etti. Tüm Engelliler Konfederasyonu Başkanı Nedim Kılıç ise yaptığı konuşmada şu andaki sağlam insanların da engelli kardeşlerini düşünerek hareket etmelerini onlara acımak yerine desteklemeleri gerektiğini dile getirdi.

ETKİNLİK ADETA ELAZIĞ TANITIM GÜNÜNE DÖNDÜ

Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Çağlar ise yaptığı konuşmada Elazığ Vakfı olarak engellilere verdikleri destekle Elazığ esnafının ürünlerini etkinlik alanında satmaları konusunda organizasyonu üstlendiklerini, Elazığ’dan 2 TIR tutarak ürünlerin Ankara’ya ulaşmalarını sağladıklarını dile getirdi. Çağlar, bu etkinliğin de adeta bir Elazığ tanıtım günlerine dönüştüğünü, alanda  Elazığlı esnafın ürünlerinin ağırlıklı olarak bulunduğunu Ankara’da engellilerin etkinliği desteklenirken aynı zamanda Elazığ’ın tanıtımına da katkıda bulunduklarını söyledi. Çağlar, ayrıca Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) pazar gününe kadar devam edecek olan Elazığ yöresel Festivaline herkesi davet etti. Songül Dursun

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER