“Bir yiğit ayağa kalkarsa diğerlerinin omurgası sertleşir''

Elazığ’a gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen İl Temsilciliğinin Genişletilmiş İl Divan Kurulu Toplantısı'na katıldı.

“Bir yiğit ayağa kalkarsa diğerlerinin omurgası sertleşir''

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Bir yiğit ayağa kalkarsa diğerlerinin omurgası sertleşir. Biz ayakta durduğumuz zaman bu tablo değişir. Ben inanıyorum iyiler kazanacak, kötüler asla kazanamayacak” dedi. 

Elazığ’a gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen İl Temsilciliğinin Genişletilmiş İl Divan Kurulu Toplantısı'na katıldı. Geçen yüzyılda üç kıtaya hüküm süren dünyada adaleti temsil eden bir medeniyetin yok edildiğini belirten Yalçın, “Aradan yüzyıl geçti. Şimdi yeniden bir dizayn süreci başladı. Dün İngilizlerin parsellediği ve cetvelle gönül coğrafyamızı paramparça ettiği bir zeminden bugün Siyonizm'in ve Amerika'nın birlikte yeni bir koalisyonla terör örgütleri üzerinden bu coğrafyayı tamamen un ufak etmeye çalıştığı bir zemine tanıklık ediyoruz. Coğrafyamızda 100 yıl önce oyun kuranlar şimdi Siyonizm'in kalesi ABD üzerinden oyun kuruyor ve müttefik olduğumuz bir ülke terör örgütüne binin üzerinde bir tırla silah teslim ediyor. Başka bir terör örgütünü dinsel bir kimlikle oluşturup sunuyor” dedi.

Türkiye’nin üzerinde oyunların oynandığı bir zamana doğru ilerlendiğini aktaran Yalçın, “Türkiye’de 2000 yılından sonra üst üste bindirilen hamlelerin ardından 15 Temmuz’da en son jübileyi yaparak bir işgali nasıl beyinsizler üzerinden gerçekleştirebiliriz diye yıllarca büyüttükleri satılmış insanlar üzerinde operasyon gerçekleştirdiklerinde 'son altın vuruşu yaptık' demişlerdi. Altın nesil dedikleri hain bir nesil üzerinden bu coğrafyaya dehşet bir tablo yaşatmaya kalktılar ama bu millet bunun altından cesaretle, metanetle kalktı. Boş durmayacakları ve boş durmadıkları kesin. Dolayısıyla iş biraz daha kritikleşti ve sorumluluğumuz bin kat artmış durumda” diye konuştu. 
Büyük bir Türkiye’nin mümkün olduğuna inanıldığında dünyada bütün dengelerin altüst olacağını dile getiren Yalçın, “Yeter ki biz cesur duralım ve birbirimize kenetlenelim. Dün Cumhurbaşkanımız ‘One minute’ dediğinde içimizdeki monşerler, ‘Eyvah bittik’ diye televizyonlarda millete moralsizlik aşılarken bugün halkın sesinin yankı bulduğu Kuveyt’te bir devlet temsilcisi bir toplantıda bölgenin terör ülkesine, ‘Defolun buradan çıkın’ deyişi doğru şeyleri konuşmak gerektiğini gösteriyor. Bir yiğit ayağa kalkarsa diğerlerinin omurgası sertleşir. Biz ayakta durduğumuz zaman bu tablo değişir. Ben inanıyorum iyiler kazanacak kötüler asla kazanamayacak. Yeter ki biz umudumuzu kaybetmeyelim” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER