Belediyeden Öğretmenlere Kürsübaşı Dinletisi

Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bayan öğretmenlere yönelik bir kutlama programı düzenledi.

Belediyeden Öğretmenlere Kürsübaşı Dinletisi

Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bayan öğretmenlere yönelik bir kutlama programı düzenledi.

Kültür Park Mamurat-ül Aziz Salonu’nda gerçekleşen programa Elazığ Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Dumandağ, Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Karaaslan, Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda bayan öğretmen katıldı.

Program Elazığ Belediyesi Kürsübaşı ekibinin seslendirdiği birbirinden güzel Harput müzikleriyle başladı. Kutlama programında gönüllerince eğlenen bayan öğretmenlere çeşitli ikramların yanı sıra “Kürsübaşı” gecesiyle özdeşleşen çiğköfte ikramında bulunuldu.

ÖĞRETMENLERDEN BAŞKAN YANILMAZ’A TEŞEKKÜR

Programda konuşan Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Gülhan Acar ülkesine ve milletine faydalı bireyler yetiştirmek için her türlü fedakârlığı gösterdiklerini belirterek Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda yılmadan çalıştıklarını söyledi. Kent Konseyi Kadın Meclisi Çevre Tanıtım ve Turizm Çalışma Grubu Temsilcisi Prof. Dr. Sibel Köprücü de gelecek nesilleri vizyonuyla şekillendirecek olan öğretmenlerimize minnettar olduklarını belirterek eğitim ve öğretime kesintisiz katkılar sunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

Öğretmenlik mesleğinin her şeyden önce bir ideal, bir gaye ve hizmet mesleği olduğunu söyleyen Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin ise öğretmenlerimizin bu şerefli meslek uğruna hayatlarını adadıklarını ve hepimiz için çok değerli olduklarını kaydetti.    Başkan Yanılmaz’ın kadınlara, eğitimcilere ve annelere farklı bir değer verdiğine dikkat çeken Ayşe Keskin öğretmenler gününe özel düzenledikleri programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Programda son olarak söz alan ve bu anlamalı programı Başkan Yanılmaz’ın talimatlarıyla gerçekleştirdiklerini belirten Elazığ Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Dumandağ öğretmenlerimizin her şart ve koşulda büyük bir aşkla mesleklerini icra ettiklerini ve eğitim seviyemizin daha ileri noktalara taşınması için büyük fedakârlıklar göstererek çalıştıklarını söyledi.

Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın vatan, millet ve bayrak sevgisi ile yetişmesinde annelerimize ve öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Yusuf Dumandağ, bu açıdan anneler gününe ve öğretmenler gününe ayrı bir önem verdiklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER