33 yaşındaki Atilla Keten’in ailesi yardım bekliyor!

Elazığ'da 2 yıl önce lösemi hastalığına yakalanan Atilla Keten (35), ilik nakli olduktan sonra vücudunda yaralar çıktı, gözlerini kaybetti. Maddi durumunun kötü olduğu belirtip yardım isteyen Keten'in babası Hasan Keten, "Büyük şehirlerdeki hastanelere götürmemiz gerekiyor" dedi.

33 yaşındaki Atilla Keten’in ailesi yardım bekliyor!

DHA - Elazığ’da 2 yıl önce lösemi hastalığına yakalanan 33 yaşındaki Atilla Keten’in ailesi yardım bekliyor.

Elazığ Merkez Kırklar Mahallesinde oturan Keten ailesinde Anne Durhan Keten(56) 4 yıl önce Akciğer kanserine yakalandı. Atilla Keten (35) ise 2 yıl önce lösemi hastalığına yakalanarak ilik nakli yapıldı.İlik nakli yapıldıktan sonra durumu daha da kötüleşen Keten’in vücudunda yaralar meydana geldi. Vücudunun tamamında yaralar oluşan Atilla Keten 8 ay öncede iki gözünü de kaybetti. Baba Hasan Keten,33 yaşındaki oğlunun durumunun güç geçtikçe kötüye gittiğini, modern bir hastane de tedavi görmezse hayatını kaybedeceğini ifade etti. Geçimini bekçilik yaparak sürdürdüğünü ifade eden Keten,’’Eşim de Akciğer kanseri.Oğlum ile birlikte ikisi de yatıyor.Maddi gücüm olmadığı için tedavi yaptıramıyorum.’’dedi. Keten,’’Eşim dört yıl önce akciğer kanserine yakalandı.Oğlum da 2 yıl önce lösemi oldu.İlik nakli yapıldı,ama durumu gün geçtikçe kötüye gitmeye başladı.Hastalarımı yeterince tedavi ettiremiyorum.’’dedi.

Nakil sonrası vücudunda yaralar çıktı, gözlerini kaybetti

DOKTORLAR OĞLUMDAN ÜMİDİNİ KESTİ

Bir buçuk yıl önce dönemin Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nun kendilerine yardımcı olduğunu ve kendisine iş verdiğini söyleyen Hasan Keten,’’Valimiz bizleri ziyaret etmişti.O zaman ben çalışmıyordum.Beni bekçi yaptı.Ama şuan ailemin durumu kötü.Maddi gücüm yetmiyor.Oğlumu daha iyi hastaneye götürmek istiyorum.Çünkü oğlumun durumu çok kötü.Doktorlar oğlumdan ümidini kesti.Son çare olarak büyük şehirlerdeki hastanelere götürmemiz gerekiyor.’’diye konuştu. Yetkililerden yardım beklediğini ifade eden eden Keten,’’Aileme yardım etsinler.Zor durumdayız.Ailemi kaybetmek istemiyorum.’’dedi. Babaanne ise yaptığı açıklamada,’’Torunum ve gelinimin durumu göz önündedir.Torunum yaraları çoğalmış.Benimde gücüm yok ki bakayım.Yetkililerden yardım bekliyoruz.’’dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 23:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER