15 Temmuz şehitlerine marş yazdı!

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehitlerinden Eyüp Oğuz'un kuzeni ve Hüseyin Göral’ın akrabası Aygün Çam, onlar için marş yazıp bir de klip çekti.

15 Temmuz şehitlerine marş yazdı!

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehitlerinden Eyüp Oğuz'un kuzeni ve Hüseyin Göral’ın akrabası Aygün Çam, onlar için marş yazıp bir de klip çekti.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Hareket Daire Başkanlığında görev yapan polis memuru Eyüp Oğuz ve polis memuru Hüseyin Göral’a marş yazıldı. Eyüp Oğuz’un kuzeni ve Hüseyin Göral’ın akrabası olan Aygün Çam tarafından kaleme alınan ve bestelenen marşa bir de klip çekildi. Şehit Eyüp Oğuz’un babası Tevfik Oğuz ise marşı izlediği an duygulu anlar yaşadı.

"Biz baba oğul değil, arkadaştık"
Eyüp Oğuz’un 13 sene Diyarbakır’da görev yaptığını belirten baba Tevfik Oğuz, “Diyarbakır’da Gaffar Okan’ın yanında görev yaptı. O sürede Allah tamam etmediğinden kurtuldu. Oğlum Eyüp cesurdu ve görevine aşık biriydi. Son zamanlarda kendisine, ’23 senedir görev yapıyorsun, sürekli dağlardasın emekli ol’ dedim. Bana, ‘Yok, emekli olmayacağım’ dedi. Her akşam beni arardı. Bizde her işimizde Eyüp’e danışırdık. Köydeki evimizde izinlerinde gider 15, 20 gün kalırdık. Dağlarda ava giderdik, gezerdik. Biz baba oğul değil arkadaş gibiydik” dedi.

"Oğlunun şehit olacağı içine doğmuş"
Darbe girişimi günü Eyüp Oğuz’un teyzesinin oğlunun düğününün olduğunu aktaran Baba Oğuz, “Özel hareket polisi olan diğer oğlum Güven Oğuz düğüne gelmişti. Gece 24.00’te bileti vardı geri dönecekti. Saat 22.00’de telefonla konuştu. Bana darbe olduğunu söyledi. Televizyonu açınca ortalığın karışık olduğunu gördüm. Daha sonra oğlum Eyüp’ü aradım ve açmadı. 10 dakika sonra yine aradım tekrar açmadı. İçime Eyüp’ün şehit olacağı doğdu. Sabah aldığım haberle oğlumun şehit olduğunu öğrendim” ifadelerini kullandı.
Oğlu Eyüp'le kuzeni Aygün'ün birbirlerini çok sevdiğini dile getiren baba Oğuz, “Aygün, marşı yazarak çok iyi bir şey yapmış. Bende beğendim. Eyüp'ümün unutulmaması iyidir. 15 Temmuz’un unutulmaması içinde cumhurbaşkanımıza dua ediyoruz. Cumhurbaşkanımıza bir şey olsa 15 Temmuz’da kaybolur düşüncesindeyim. Sürekli cumhurbaşkanımıza dua ediyoruz” şeklinde konuştu.
Şehit Eyüp Oğuz’un teyzesinin oğlu olduğunu söyleyen Aygün Çam ise, “Şehit Hüseyin Göral da anne tarafından yakın akrabam. 15 Temmuz gecesi Gölbaşı'na yapılan hain saldırı sonucunda kuzenlerimi kaybettik. Onlar için elimden ne gelebilir diye düşündüm. Onlar için kaleme aldığım bir marşı besteledim. Bu marşın yaklaşık 1,5 yıl üzerinde çalıştım. Onların isimlerinin unutulmaması için gelecek nesillere böyle kahramanların Elazığ’da yetiştiğini gösterebilmek için bir belge niteliğinde olan bir çalışma yaptım. Amacımız şehitlerimizin kahramanlıklarının unutulmamasıdır” diye konuştu. Aygün Çam'ın 15 Temmuz şehidi 2 yakını için için yazdığı marş şöyle:
 

"Sen şehit oğlu badesin
Güller açmış yanağında
Sen peygamber duasısın
Hamza misali dünyada
Dağlardadır ömrün heran
Göğsündendir Kur’an iman
Nasip imiş şehit olman
Sen şehit oğlu Eyüpsün
Sen şehit oğlu Hüseyin
Sen ki Fırat'ın suyusun
Akar kanın şehadete
Sen Aziz şehrin oğlusun
Komşun resuldür cennette
Dağlardadır ömrün heran
Göğsündendir Kuran iman
Nasip imiş şehit olman
Sen şehit oğlu Eyüpsün
Sen şehit oğlu Hüseyin."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER