Vali Kaldırım’dan Merkez Üstünden Açıklama

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Kanal Fırat Televizyonuna canlı telefon bağlantısı gerçekleştirerek Sivrice’deki son durumu aktyardı. Vali Kaldırım, “Büyük bir deprem ama en büyük tesellimiz yaralanma veya can kaybının olmaması” dedi.

Vali Kaldırım’dan Merkez Üstünden Açıklama

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, olay yerinden son durumla ilgili Kanal Fırat Televizyonunda yayınlanan ve Furkan Dilaver’in sunduğu  “Son Baskı” programına canlı telefon  bağlantısı gerçekleştirerek son durum hakkında bilgi verdi.

KALDIRIM: EKİPLERİMİZ BURADA VE İHTİYAÇLARI KARŞILIYORLAR

Biz zaten Abu Tahir Köyündeyiz. Çok şükür köydeyiz sıkıntı yok, hasar var. Can kaybı, yaralanma yok. Can kaybı yok tesellimiz. O. Köylertimzi gezdik. AFAD, Jandarma, Kızılay hepsi buradalar. Ne ihtiyaç var ise arkadaşlarımız karşılayacaklar. Arkadaşlarımız tespit yapıyor. Jandarmamızda bütün köylerin, etkilenecek tüm köyleri arıyor. Herhangi bir sıkıntımız yok. Vatandaşlarımız depremin etkisiyle panik halinde. Onun dışında bir sıkıntı yok. Ekiplerimiz burada ve ihtiyaçları karşılıyorlar” diye konuştu.

KALDIRIM: ÇOK SIKINTILI OLAN BİR KÖYÜMÜZ YOK

Sayın Cumhurbaşkanımız aradı, geçmiş olsun dileklerini iletti. Bakan Soylu aradı, her ikisine de durumu ilettim, onlarda geçmiş olsun dileklerini iletti. Şu anda tüm ekiplerimiz sahada. Herhangi bir sıkıntı yok. Çok sıkıntılı olan bir köyümüz yok. Ben gezeceğim. Vatandaşlarımıza ihtiyaçlarını soruyoruz. Tüm ekiplerimiz görevlerinin başındalar. Sağlık ekiplerimiz de geldi. Ama çok şükür bir sıkıntı yok. Büyük bir deprem ama en büyük tesellimiz yaralanma veya can kaybının olmaması. Ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Bir sıkıntı yaşandığında ekiplerimiz anında ulaşacaklar, dikkatli olmakta fayda var” dedi.

KALDIRIM: MADDİ HASAR VAR AMA YARALAR DEVLETİMİZİN ELİYLE SARILIR

Biz olayı duyar duymaz hemen Kavak Köyümüz, uslu köyümüze intikal ettik, daha sonra Doğanbay köyümüze geldik. Herhangi bir tesellimiz herhangi bir yaralanmanın olmaması. Genelde kış aylarında vatandaşlarımız evlerine gidiyor. Tabi erken saatte olunca vatandaşımız da ayaktaydı. Vatandaşlarımız da kendilerini dışarı attılar. Olayı duyar duymaz, ekiplerimiz anında buraya intikal ettiler. Şu anda hasar tespiti yapıyorlar. Vatandaşlarımızın korku, panik hali oldu. Hem çadır, çadır ihtiyaçları olacaktır. Köylerimizle, muhtarlarımızla irtibata geçtik herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler. Muhtarlarımızla özellikle irtibat halindeyiz. Herhangi bir sıkıntı yok henüz. Olası durumda, ekiplerimiz burada hazır bekliyorlar. Anında müdahale edebilirler. Bütün vatandaşlarımıza çok geçmiş olsun diyorum. Teselli edici bir durum, şiddeti de yüksek bir durum ama can kaybı olmaması, yaralanma olmaması sevindirici bir durum. Maddi hasar var ama yaralar devletimizin eliyle sarılır” diye ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER