GELDER'den basın açıklaması

Genç Elazığlılar Derneği Dolar ve Euro Para birimlerinde ki artış nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

GELDER'den basın açıklaması

Genç Elazığlılar Derneği Dolar ve Euro Para birimlerinde ki artış nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı. Dernek Başkanı Fuad Ülger yaptığı basın açıklamasında Bugüne kadar siyasetten her zaman için uzak durduk ve durmaya devam edeceğiz. 

Ancak gün, birlik ve beraberlik günüdür. Gün, dünyaya karşı güçlü bir yumruk atma ve bu ekonomik buhranın içinden çıkma günüdür. Gün, siyasi görüşü ne olursa olsun devletinin arkasında durma günüdür. Gün, tasarruf günüdür diyoruz ve yerel yöneticilerimiz başta olmak üzere devlet yöneticilerimizden istirham ediyoruz: Kamudaki israfa Allah aşkına dur deyin. 

Sevgili makam sahipleri ve yöneticiler: Siz yapmazsanız halk nezdinde inandırıcılığı olmaz. Makam araçlarınızdan vazgeçin, Fuzuli giderleri yaptırmayın, devlet kurumlarında özel araçlarıyla gitmeyecekleri yerlere giden ve adeta devletin malı deniz zihniyetiyle hareket eden personele, memura, işçiye cezalar uygulayın ve yasaklayın. Şu an için atılacak en somut ve işe yarayacak olan adım budur. Bu millet öyle necip ve bilinçli bir millet ki vatansever vatandaş zaten dolarını bozduruyor. Ama önce siz. Önce büyükler sonra halk. 

Devlet memurları: İhalelerde veya kamuya yapılan mal alımlarında şu an yapacağınız kontroller bir akibet meselesidir. Lütfen duyarlı olun. 

İş adamlarımız: Evet bugün belki dolar alınca yaptığınız işlerden daha fazla kazanacaksınız ancak yarın bu iş aleyhimize sonuçlandığında o paraları harcayacağınız bir vatan bulamayabilirsiniz. 

Bu durumdan çıkacağımıza adımız gibi eminiz. Devletimize sonuna kadar güveniyor ve arkasında duruyoruz. 

İsraf denen hadise sadece çöpe atılan ekmekler değildir. Belki boş yere alınmış bir kağıt çıktısı, belki makam sahibi toplantıdayken kapının önünde saatlerce çalıştırılıp içi soğutulan bir makam arabası, belki ihalede boş yere alınmış bir alet edavat. 

Bugün vicdanımızla, yüreğimizle ve inancımızla diyoruz ki; 

Bu milleti yıkamayacaksınız,
Bu ülkeyi diz çöktüremeyeceksiniz,
Bu vatanı bölemeyeceksiniz,
Dünya varoldukta inşallah Türkiye önemli bir aktör olarak hayatını sürdürecektir. 

B. Fuad Ülger
Yönetim Kurulu Başkanı

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER