Bu İşin Şakası Yok! 65 Yaş ve Üstü Kişilere Verilecek Ceza Belli Oldu

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü kimselerin, yasağı delmeleri durumunda 3 bin 150 TL cezaya çarptırılacağını söyledi.

Bu İşin Şakası Yok! 65 Yaş ve Üstü Kişilere Verilecek Ceza Belli Oldu

Elazığ’da 65 yaş üzeri keyfi dışarı çıkana 3 bin 150 TL ceza uygulanacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, "Saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmalarının sınırlandırılmasının ardından Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, "İhtiyaç durumunda ALO 112-155-156 numaraları arandığında arkadaşlarımız kendilerine yardımcı olacak" dedi.

BAKANLIK'TAN YASAK KARARI

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmalarının, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının sınırlandırıldığını bildirdi.

TCK'YA GÖRE SUÇ: 3 BİN 150 TL

Bu durumun ardından Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yasağı ihlal durumunda 3 bin 150 TL ceza TCK 195'e göre suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Vali Kaldırım sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi:

“65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan hemşehrilerimiz için sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. İhtiyaç durumunda kendilerine oluşturduğumuz Vefa Destek Grubu marifetiyle yardımcı olunacaktır. Yasağı ihlal edenler hakkında 3150 TL para cezası ve adli işlem yapılacaktır..."

Elazığ Son Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER