Koronavirüs Haberleri

Koronavirüs Haberleri

Koronavirüsünün 2022 yılı bilançosu, çok ağır oldu

Dünya Sağlık Örgütü, Kovid-19 nedeniyle bu yıl yaşamını yitiren kişilerin sayısının 1 milyonu aştığını açıkladı.

İşte koronavirüsün en yaygın yeni belirtisi

Türkiye'de ve dünyada koronavirüs vakalarının yeniden yükselişe geçmesi panik yaratırken, yeniden maske ve mesafe uyarıları yapılmaya başlandı. Daha öncesinde en belirgin semptomu ateş ve öksürük olarak görülen koronavirüste şu anda yaygın olarak boğaz ağrısının kendisini gösterdiği belirtildi.

13 ülkede görülen yeni virüsün belirtileri neler?

6 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüs yavaş yavaş etkisini yitirirken, dünya yeni bir hastalıkla boğuşmaya başladı. Maymun çiçeği virüsü ABD dahil 13 ülkede görülürken, ateş, baş ağrısı, yorgunluk, yaygın vücut ağrıları, lenf bezlerinde şişlik ve cilt lezyonları gibi belirtiler gösteren hastalıkla ilgili uzmanlar kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. İşte maymun çiçeği hastalığına ilişkin 10 soru ve yanıtları.

Vekil Gürsel Erol koronavirüse yakalandı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ikinci kez koronavirüse yakalandı.

Bill Gates Sıradaki tehdidi açıkladı!

2019'dan beri hayatımızda olan koronavirüs (Covid-19) dünyanın dört bir yanında can almaya devam ederken Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates'ten çok net bir uyarı geldi.

Uğur Şahin'den korkutan açıklama!

BioNTech'in kurucusu ve CEO'su Uğur Şahin, dünyanın gelecek 10 yıl daha Covid-19 ile yaşamaya alışması gerektiğini söyledi.

Başkan Avcıl: Müteahhitler çözüm bekliyor

İnşaat sektöründe son aylarda ciddi sıkıntıların ortaya çıktığı, demir ve çimento fiyatlarındaki artışında birçok müteahhidin iş yapamaz duruma getirdiğini dile getiren İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını başlangıcıyla güncel fiyatlar arasında ortalama üç kattan fazla farklar doğurduğunu söyledi.

Bakan Koca tehlike altındaki 17 ili tek tek sayarak uyardı!

Ülkemizdeki koronavirüs vaka sayıları düne göre düştü. 10 Şubat'ta kaydedilen 24 saatlik verilere göre 98 bin 602 vaka tespit edildi. Vefat sayısı 264 oldu. Öte yandan iyileşen hasta 87 bin 932 olurken toplam 450 bin 44 PCR testi yapıldı. Tabloyla ilgili açıklama yapan Bakan Koca, 'Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Bingöl, Muş, Gaziantep, Mardin, Şırnak, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Bayburt, Elazığ, Gümüşhane, Aksaray illerimizde ikinci doz oranları halen düşük' dedi.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüse yakalandı

Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada eşi Emine Erdoğan ile birlikte yaptırdıkları koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Erdoğan, 'Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz.' ifadelerini kullandı.

Kapanmanın kaderini belirleyecek veriyi Bakan Koca paylaştı

Son dakika haber: Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yayınladı. Açıklamasında yoğun bakım doluluk oranlarına değinen Bakan Koca, 'Ülke genelinde servis yatakları doluluk oranı yüzde 57,8, yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 68,7 ve solunum cihazı doluluk oranı yüzde 31'dir. Mevcut seyrin hastane kapasitemizi zorlamayacağı öngörümüz devam etmektedir' dedi. Koca, daha önce yoğun bakım kapasitelerindeki artışın kapanmaya neden olabileceği vurgusu yapmıştı.

Açık cezaevlerindeki hükümlülerin izin süreleri 2 ay daha uzatıldı

Açık cezaevlerindeki hükümlülerin, Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki izin sürelerinin, 31 Ocak'tan itibaren 2 ay daha uzatıldığı bildirildi.

Elazığ'da 4 bin 12 aktif korona virüs vakası bulunuyor

Elazığ haber: Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, kentteki aktif vaka sayısının 4 bin 12, yatan hasta sayısının ise 134 olduğunu açıkladı.

Genel Başkan Akşener Covid-19'a yakalandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Covid-19’a yakalandığını açıkladı.

İşte maddeler halinde yeni tedbirler

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, "Hastalığın bulaşma alanlarında yaşanan riskler varsa özel tedbirler alınmasına karar verilmiştir" denilerek 6 yeni tedbir sıralandı. İşte maddeler halinde yeni tedbirler

Tunceli'de eylem ve etkinliklere pandemi kısıtlaması

Tunceli Valiliği, eylem ve etkinliklerin pandemi nedeniyle 15 gün süreyle kısıtlandığını açıkladı.

Risk grubundaki Temel Karamollaoğlu, koronavirüse yakalandı

Son dakika haber: Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı. Yaşından dolayı risk grubunda olan Karamollaoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde istirahat ettiği belirtildi.

Elazığ'da aşılama hızı gün geçtikçe yavaşlıyor

Elazığ'da aşılama hızı gün geçtikçe yavaşlıyor. 2 ay önce yüzde 65'e ulaşarak sarı kategoriye geçen Elazığ'da, gün itibari ile hız yüzde 69,2 oldu.

Artan vakalar sonrası yeni kısıtlama gelecek mi?

Son dakika haber: Dünyayı tedirgin eden Omicron varyantı ve artan vaka sayıları gündemi ile bir araya gelen Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Yeni tedbir gelecek' iddialarına yanıt verdi. Maske ve mesafe tedbirine dikkat çeken Bakan Koca, 'Omicron varyantının hızla bulaşıyor olması tedbirlerde değişikliğe sebep olmamaktadır. Daha hızlı bulaşan bu yeni varyanta karşı kişisel tedbirlerin önemi son derece artmıştır' dedi.

Bu korona tablosu kapanma getirir!

Son dakika haber: Son iki günde artış trendine giren koronavirüs vaka sayıları yeniden 30 bin sınırını aştı. 28 Aralık'ta kaydedilen 24 saatlik verilere göre, 32 bin 176 vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 157'den 184'e yükseldi. İyileşen hasta sayısı 23 bin 104 olurken toplam 368 bin 842 PCR testi yapıldı.

İngiltere’de günlük vaka sayısı 90 bine yaklaştı

İngiltere’de Covid-19’un salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısını ulaşıldı. Son 24 saatte 88 bin 376 yeni vaka tespit edildi.

Milyonların gözü Erdoğan'ın başkanlık edeceği bu toplantıda!

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın yapılacak. Masada, yüz yüze eğitimde verilen aranın ardından okullardaki hazırlıklar, Merkez Bankası faiz indirimin ardından döviz kurlarındaki hareket, asgari ücrette hem işveren kesiminin hem de işçinin talepleri, mahkumların koronavirüs izni gibi konular olacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan basın açıklaması yapacak.

MEB'den yeni korona kısıtlaması!

Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında resmi ve özel okullardaki tören, müsabaka, yarışma gibi etkinlikleri iptal etti.

Başlattığı kampanyayla Bingöllü binlerce köy çocuğunu kitapla buluşturdu

Bingöllü emekli ziraat mühendisi Cuma Karaaslan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde başlattığı kampanya kapsamında ülkenin dört bir yanından gönderilen roman ve hikaye kitaplarını, köy çocuklarına ulaştırıyor.

Elazığ'da aşılamada yükseliş, vaka sayılarında da düşüş sürüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre korona virüs vaka sayılarında düşüş devam ederken, aşılanma oranında da yükselme sürüyor.

Öğrenciler ürettikleri 2 milyon maskeyle salgınla mücadeleye destek verdi

Elazığ'da Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde kamu kurumlarının kullanımına yönelik 2 milyon cerrahi maske üreterek salgınla mücadeleye destek oldu.

Elazığlı Hemşehrimiz Prof. Dr. İlhan: Artık hiçbir yerin kapanmasını hiçbirimiz istemiyoruz

Bilim Kurulu Üyesi Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 'Artık hiçbir yerin kapanmasını hiçbirimiz istemiyoruz. Bu nedenle genç vatandaşlarımızın bir an önce aşılarını yaptırmaları ve eksik aşılarını tamamlamaları önemli. Büyüklerimizden de 2 doz inaktif aşı olanlar varsa onların da üçüncü doz aşılarını tamamlamaları çok doğru bir yaklaşım olacaktır' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan salgının seyriyle ilgili umut veren sözler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği'ni kabul ettiği toplantıda on binlerce insanımızın canına mal olan koronavirüs salgınının seyriyle ilgili umut veren açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Aralarında dostlarımızın, sevdiklerimizin, akrabalarımızın da olduğu pek çok insanın hayatına mâl olan bu salgın hamdolsun aşının yaygınlaşmasıyla birlikte yavaş yavaş etkisini kaybediyor' dedi.

Aşının gücü, Elazığ'da vaka sayılarını düşürdü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre Elazığ'da uzun bir aradan sonra düşüş yaşandı. Vatandaşlar vaka sayılarının düşmesini, aşı oranının yükselmesine bağladı.

Türkiye'nin gözü kabine toplantısında!

Son dakika haber: Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak kritik toplantıya kilitlendi. Masada yüz yüze eğitim, artan vaka sayıları ve koronavirüs tedbirleri yer alacak. İşte detaylar...

Elazığ'ın sevilen esnaflarından Mevlüt Aydemir koronavirüse yenik düştü

Elazığ’ın tanınmış ve sevilen esnaflarından Elazığ Belediyesi’nden emekli Mevlüt Aydemir koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.