Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

İl Başkanı Ateş: 'Çözüm üretmeyen siyaset, şehre yüktür'

24 Ocak 2020 de yaşanan 6.8’lik Elazığ depreminin ardından ilimizin afet bölgesi kapsamına alınmamasına rağmen daha az şiddetli bir deprem yaşayan Düzce’nin geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısı sonrası afet kapsamında alınmasına tepkiler sürüyor.

Sağ kolundan kemoterapi gördü, sol koluyla yazmaya devam etti

Elazığ'da 12 yaşında yakalandığı lösemiyi 10 yıllık mücadelenin ardından yenen 36 yaşındaki Ramazan Öner, kanser hastalığı, Elazığ depremi ve korona virüs sürecinde başından geçenleri konu aldığı 3 kitap yazdı.

Vekil Erol 2023 bütçe görüşmelerini de boş geçmedi! Deprem sonrası devam eden aksaklıkları vurguladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde söz aldı. Erol deprem sonrası Elazığ’da başarılı işler de yapıldığını ancak bazı aksaklıkların da yaşandığını söyledi.

Elazığ Valiliği duyurdu! 24 Ocak depreminden sonra 10 cami ibadete açıldı

Elazığ Valiliği tarafından yapılan duyuruya göre inşası tamamlanan 10 cami ibadete açılırken 2 camide de çalışmaların sürdüğü bildirildi.

10 ayda 17 bin deprem yaşayan Türkiye'ye uzmanından 'kritik' uyarı

Türkiye'de 10 ayda 17 bin adet depremin meydana geldiğini ve bunun çok ciddi rakam olduğuna dikkat çeken Elazığ Jeoloji Mühendisler Odası Başkanı Jeoloji Yüksek Mühendisi Burhan Daş, 'Hissetmesen bile bu zeminde, binada, yapıda ve tabiatta ister istemez bir yorgunluğa sebep oluyor. Bu demek oluyor ki 6 ile 6.5 büyüklüğündeki bir deprem Elazığ özelinde Türkiye genelinde daha büyük hasarlara ve ölümlere yol açacaktır' dedi.

TOKİ konutlarında yaşayan depremzedeler: 'Devletimiz evimizi yaptı verdi, kim bize ev yapacaktı'

Elazığ'da yaklaşık 3 yıl önce meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kentte 24 bin 83 konut inşa edildi. Evlerine yerleşmenin mutluluğunu içerisinde olan, deprem ve kış korkusu olmadan yaşayan depremzedeler, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet yetkililerine teşekkür etti.

Elazığ Valiliğinden Nebahat Şen açıklaması!

Elazığ Valiliği, bazı basın yayın organlarında yayımlanan '84 yaşındaki depremzede 3 yıldır konteynerde yaşıyor' konulu haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Elazığ depreminde ağır hasar alan Hz. Fatıma Cami dualarla ibadete açıldı

Elazığ’da meydana gelen depremde ağır hasar alan Merkez Hz. Fatıma (gayret) Cami yıkılarak yenisi yapıldı. Cami bugün kılınan Cuma namazı ile ibadete açıldı.

Elazığ'da 'Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye' tatbikatı yapıldı

İçişleri Bakanlığı, AFAD ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile Türkiye geneli eş zamanlı düzenlenen, 'Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye' tatbikatı Elazığ'da da gerçekleştirildi.

Malatya’da meydana gelen deprem Elazığ’da da hissedildi

Malatya’da deprem meydana geldi. 4.0 büyüklüğünde kaydedilen deprem Elazığ’da da hissedildi.

Malatya'da deprem! Elazığ’da da hissedildi

Malatya’da merkez üssü Pütürge olan 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Elazığ’da da hissedildi.

Deprem sonrası yıkılan Hasan Tahsin Paşa Camisi dualarla yeniden ibadete açıldı

Elazığ'da, 24 Ocak 2020'de meydana gelen deprem sonrası yıkılan merkez Hasan Tahsin Paşa Camisinin yerine yenisi yapılarak ibadete açıldı.

Hemşehrimiz Görür'den Sivrice depremi yorumu! Endişeye gerek yok

Elazığlı Deprem Bilimci Naci Görür, Elazığ’da sabah saatlerinde meydana gelen merkez üssü Sivrice olan 4.0 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi.

Elazığ sallanmaya devam ediyor!

Elazığ son dakika! Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Elazığ Valiliğinden deprem açıklaması, 'Olumsuz herhangi bir ihbar bulunmamaktadır'

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası açıklama yapan Elazığ Valiliği, olumsuz herhangi bir ihbarın bulunmadığını ve tarama çalışmalarımın devam ettiğini bildirdi.

Elazığ'da 3.9 büyüklüğünde deprem

Elazığ son dakika haber: Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Elazığ'da yapılan deprem tatbikatı gerçeği aratmadı, öğrenciler meraklı gözlerle izledi

Elazığ'da bir okulda yapılan deprem tatbikatı gerçeği aratmadı. Öğrenciler tatbikatı meraklı gözlerle pür dikkat izledi.

Elazığ'da yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi hizmete girdi

Elazığ'da 2020 yılında meydana gelen depremde ağır hasar alarak yıkılan ve ardından TOKİ tarafından yapılan Mustafa Paşa Aile Sağlığı Merkezi hizmete girdi.

Cip Köyü sakinleri dikkat! Anahtar teslim tarihleri belli oldu

Cip Köyünden konut çıkan hak sahibi depremzedelerin konutları 07.10.2022– 22.11.2022 tarihleri arasında teslim edilecek.

Baskil'de deprem ve yangın tatbikatı gerçeği aratmadı!

Baskil Devlet Hastanesi’nde, deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Yürütülen tatbikat gerçeği aratmadı! Sağlıkçılar bu kez arkadaşlarını kurtarmak için seferber oldu

Elazığ'da gerçekleştirilen deprem tatbikatında sağlık personelleri, bu kez yaralı arkadaşlarını kurtarmak için seferber oldu.

İl Başkanı Duran: ‘Eylül’de Başlayacağı Söylenen Ödemelerin Fiyatları Neden Açıklanmıyor’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremin ardından Elazığ’da riskli alan ilan edilerek kentsel dönüşüm kapsamına alınan mahallelerde inşa edilen konut ve işyerlerinin fiyatlarının açıklanmamasına tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan güçlü Türkiye vurgusu!

Elazığ'da okulun temel atma törenine katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deprem oldu, insanlar hayatını kaybetti, binalar ve okullar yıkıldı. Ama Türkiye güçlü bir ülke. Türkiye yaralarını saran bir ülke dedi.

Hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür beklenen depremin eli kulağında diyerek uyardı!

Yer Bilimci Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür, Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın Yedisu bölgesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremin ardından kritik bir uyarı yaptı. 7'nin üzerinde deprem beklediklerini belirten Görür, 'Beklenen depremin eli kulağında demektir' dedi.

İYİ Parti Elazığ'ı unutmadı! TBMM'ye yıkılan okullar için soru önergesi verdi

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır Elazığ’da deprem nedeniyle yıkım kararı verilen okullar ile ilgi TBMM’ye soru önergesi verdi. İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler hassasiyetinden dolayı Dikbayır’a teşekkür etti.

Son dakika: Erzurum'da şiddetli deprem! Sarsıntı çevre illerden de hissedildi

Son dakika haber: Erzurum'da merkez üssü Çat ilçesi olmak üzere 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre il ve ilçelerden de hissedildi. AFAD ve Erzurum Valisi Okay Memiş'ten gelen açıklamalara göre anlık olarak olumsuz bir ihbar ve durum bulunmuyor.

Son dakika! Elazığ'da 3.6 büyüklüğünde deprem

Elazığ'da 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremle ilgili olumsuz bir durum yaşanmadığı öğrenildi.

Deprem sonrası yıkılan Muratçık Köyü Cami ibadete açıldı

Deprem sonrası hasar alarak yıkılan Muratçık Köyü’ndeki Caminin yerine yapılan yeni cami, ibadete açıldı.

Hak sahibi olan ve kuralarda ismi çıkmayan afetzedeler dikkat! Artan 135 konut tekrar kuraya tabi tutulacak

Elazığ’da meydana gelen depremler sonrası TOKİ tarafından yapılan, merkez Abdullahpaşa, Mustafapaşa ve Sürsürü Mahallelerinde bulunan konutlardan artan 135 konut tekrar kuraya tabi tutulacak.

Deprem sonrası yıkılan Ürünveren Cami ibadete açıldı

Elazığ’daki deprem sonrası yıkılan Ürünveren Cami’nin yerine yenisi yapılarak, bugün kılınan Cuma namazı ile ibadete açıldı.