Vali GAKGO çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor

Vali Çetin Oktay Kaldırım, İlimize hem yatırımcı hem de turist çekebilmek adına göreve geldiği günden itibaren İlimizin tanıtımına ciddi katkılar sunmaya devam ediyor.

Vali GAKGO çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor

Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz bir haberde Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın hedeflerini yine yükselttiğini aktarmıştık. İlimizin en turistlik yerlerinden biri olan Hazar Gölü ve çevresinde incelemelerde bulunan Vali Kaldırım, “Turizm sezonu öncesi Hazar Gölü etrafında sahil düzenlemesi ve tesislerin standartlarının yükseltilmesi çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl hedefimiz bu bölgeye 1.5 milyon ziyaretçi çekmek”  diyerek hedeflerinin ne denli büyük olduğunu da aktarmıştı.

BU YIL TURİST SAYIMIZIN 3 KAT ARTTIĞI MÜJDELENMİŞTİ

Geçtiğimiz haftada ilimiz genelinde 350 binden fazla turist ağırladığımızı aktaran Vali Kaldırım, bu veriler ışığında turist sayımızın 3 kat arttığını ifade etmişti. Geçtiğimiz hafta cuma günü Elazığlılara seslenen Başbakan Binali Yıldırım ise; Vali Kaldırım’ın verdiği bu bilgileri Elazığlılarla paylaşmış ve Elazığ’ın ekonomisinin büyüdüğünü aktarmıştı.

“AMACIMIZ HAZAR GÖLÜ’NÜ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMEK”

Önceki gün sosyal medya hesaplarından yine bir paylaşımda bulunan ve Hazar Gölü’ne 1,5 milyon turist çekmek adına bir takım girişimlerde bulunan Kaldırım, “Hazar Gölü için 32 kişilik temizlik ekibi kurduk ve göl etrafında her gün yapılacak temizlik çalışmaları başladı. Amacımız turizmin parlayan yıldızı Hazar gölünü tertemiz yaparak bölgenin cazibe merkezi haline getirmek” dedi.

Kübra TÜRKAN

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 01:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER