Forum Elazığ hayal oldu

Elazığ’da yapılması büyük bir heyecanla beklenen ancak uzun bir süredir yapımı duran Forum Elazığ AVM’nin son durumu belli oldu.

Forum Elazığ hayal oldu

Elazığlıların yıllardır merakla beklediği Forum Elazığ AVM’nin inşaatına Ağustos 2015 tarihinde başlanmıştı. Forum Elazığ AVM merkezi Eski Çevre yolunun üzerinde bulunan Eski Sebze halinin üzerinde yapılacaktı.

Multi Gayri Menkul’de olan projeye Atlas Yatırım planlama ile Ahlatçı Grup tarafından çalışmalar başlamış ve hafriyat kaldırma çalışmaları yapılmıştı. Metrelerce yerin altına inilmiş ve hafriyat uzun süren bir çalışmanın ardından kaldırılmıştı. Ancak uzun bir süredir Alışveriş merkezinin yapılacağı alanda bir çalışma yapılmıyor.

“MÜDÜR YAPILACAK DEMİŞTİ”

Konuyla ilgili Şubat 2017 tarihinde Ahlatçı Gurup Proje Müdürü Ayhan Kocabaş açıklama yapmış Müdür Kocabaş, AVM inşaatının durmasıyla ilgili yaptığı açıklamasında, Forum Elazığ Alışveriş Merkezini Elazığ’a mutlaka kazandıracaklarını söylemişti. 

“AVM YAPILMAYACAK”

Elazığ’ın kalkınması ve gelişmesi açısından önem arz eden ve uzun bir süredir merakla beklenen yaklaşık 30 bin metre karelik alan üzerine yapılması planlanan Forum Elazığ AVM’nin yapımının iptal edildiği belirtildi. Merakla beklenen Forum Elazığ AVM’nin yapılmayacağı ve satışa çıkarılacağı iddia edilirken, satış bedeli de belirlendi. Elazığ’ın en önemli konumlarından birinde bulunan arsa için yaklaşık 62 Trilyon 500 Bin Lira değer biçildi. Arsayı almak isteyen yatırımcılar için arsanın bu fiyattan satılması planlanıyor. Ayrıca AVM yetkililerinin ortak arayışı içerisinde oldukları da belirtildi. Eğer AVM’nin yapımı için 3 – 4 ortak bulunursa proje tekrar gözden geçirilecek ve AVM Elazığ’a yapılacak. Eğer ortak çıkmazsa da AVM Elazığ’da yapılmayacak.

Elazığ Son Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER