Doğu ve Güneydoğu TSO Başkanları ile Borsa Başkanları Elazığ'da Toplanıyor!

Elazığ Ticaret Sanayi Odası ve Elazığ Ticaret Borsası yapmış oldukları işbirliği ile Elazığ’da bir ilke imza atıyorlar. Elazığ TSO ve Elazığ Ticaret Borsası 13-14 ekim tarihleri arasında gerçekleştirecekleri dev organizasyonla Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsa Başkanlarını Elazığ’da bir araya getiriyor. Toplantıya ilişkin bir açıklama yapan ve organizasyonun önemine değinen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Parolamız üretim, ihracat ve iç tasarruf olmalıdır” dedi.

Doğu ve Güneydoğu TSO Başkanları ile Borsa Başkanları Elazığ'da Toplanıyor!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası ortaklığında 13-14 ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Bölge İstişare Toplantısı ilimiz adına bir ilk olacak. Bölge istişare toplantısı hedefleri açısından ise hem ilimiz hem de bölgemiz adına ciddi kazanımların oluşmasını sağlayacak.  Bölge istişare toplantısı ile; bölgesel ortak akıl oluşturulması, bölge odaları arasında işbirliği ve müşterek projelerin hazırlanması, bölgenin ekonomik, kültürel ve sosyal sorunlarının ilgili makamlara taşınması, bölgesel kalkınmaya etki edecek altyapıların kurulması için çalışma başlatılması, bölgenin güçlü bir lobi ağına kavuşması, bölgedeki oda ve borsalar arasında etkin bir sekretarya kurulması, bölgenin ilgili kurum, kuruluş ve STK’ larda etkin tanıtımı noktasında müşterekliğinin sağlanması, bölgenin ihracat kapasitesinin yükseltilmesi için gerekli adımların atılması ve bölge işadamlarının eşleştirmelerinin yapılarak bölge illeri arasında ticaret hacminin artırılması sağlanacak.

“BÖLGENİN SORUNLARI KONUŞULACAK!”

İlimiz adına bir ilk olacak bölge istişare toplantısı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan gerçekleştirecekleri bölge istişare toplantısı ile bölgede yaşanan sorunlar ve bu sorunların çözüm yollarının istişare edileceğini belirterek, “Bölge istişare toplantımıza 52 Oda-Borsa başkanını davet ettik. İlimizde yapılacak bu toplantıda bölgenin sorunları ve bunların çözümü noktasında alınması gereken önlemler değerlendirilecek. Bu toplantıya. TOBB yönetiminden de katılımcılar olacak. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik tablo da bu toplantıda değerlendirilecek. Toplantı iki gün sürecek. 13 ekimde Oda ve Borsa başkanlarımız ile birlikte bölgenin sorunları, ekonomik tablo değerlendirmesi ve alınabilecek önlemler konuşulacak. 14 ekimde ise, Harput ve Hazar Gölü gezisi ile düzenlenecek üzüm şenliği etkinliklerine katılacağız. Bölge toplantımızda hem bölgemizdeki problemleri ortaya koyacak hem de ülkemizin bu dönemde yaşadığı sıkıntıları aşmasında alınması gereken önlemler noktasında görüşler olacaktır” ifadelerini kullandı.

 “TOPLANTI BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR”

İlimizde gerçekleştirilecek istişare toplantısının sonuçlarının ülke ekonomisi açısından büyük bir önem bir önem arz ettiğini dile getiren Başkan Arslan, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi, büyümemizi sağlıklı ve sürdürülebilir politikalar geliştirmek üzerine kurgulaması gerekmektedir. Parolamız üretim, ihracat ve iç tasarruf olmalıdır. Son ekonomik gelişmeler sonrası alınan tedbirlere paralel olarak bölgesel işbirliği ve güçlerin birleştirilmesinin kalkınma ve büyümenin en akılcı yolu olarak görmekteyiz. Bölgemiz illerinin her birinin kendine özgü değer ve birikimleri var. Biz illerde ekonominin en önemli çatı kuruluşları olarak, bu potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilerek bölgemizin huzur ve güven adası olmasına ayanı zamanda yatırım ve üretim merkezine dönüşmesine öncülük etmek istiyoruz. Bu açıdan da ilimizde yapılacak olan toplantı büyük önem taşımaktadır. Ben şimdiden sonuçlarının Bölgemiz ve Ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum ”diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER