Elazığ’daki Kur'an kurslarında uzaktan eğitim yapılıyor!

Elazığ Müftülüğüne bağlı hafızlık Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler koronavirüs nedeniyle ara verilen eğitim döneminde derslerine ilk günden itibaren uzaktan eğitimle devam ediyorlar.

Elazığ’daki Kur'an kurslarında uzaktan eğitim yapılıyor!

Kur'an kurslarında hafızlık ders dinlenmeleri ve yüzüne dersler Whatsapp üzerinden dinleniyor.

Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:“Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların tatil edildiğini açıklamasıyla birlikte Kur'an kurslarımız da iki hafta boyunca (16 Mart-29 Mart arası) tatil edilmişti.Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafızlık Kur'an kurslarımızda eğitime ara verilmesi sonrasında uzaktan eğitim yoluyla hafızlarımızın ezberlerini dinlemeye devam ediyoruz. 

Elazığ’da bulunan Altınçevre, Harput Hacı Hamdi Başaran, Abdullah Nazırlı ve Haydar Baba Hafızlık Kur'an Kurslarındaki öğrencilerimiz hocalarına telefonla görüntülü olarak derslerini dinletmeye devam ediyor. 

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerimize çekildiğimiz bu süreçte öğrencilerimizin ders kaybı yaşamaması için Kur'an kursu hocalarımız elinden gelen gayreti göstermektedirler. Bu anlamda hocalarımıza, öğrencilerimize ve hassasiyet gösteren öğrenci velilerimize çok teşekkür ediyorum. Rabbim en kısa zamanda bu zor günleri atlatmamızı nasip etsin."


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER