Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinden Okullara Yardım

Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Elazığ’da bulunan özel okullar ile ovadaki okullar arasında yakınlaşmayı sağlayarak “Kardeş Okul Projesi'ni” başlattı. Proje ile ilgili konuşma yapan Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Av. Aziz Dinç, “ Temel amaçlarımızdan birisi de ovamızda yaşayan insanlar ile şehrimizde yaşayan insanları bir araya getirip fikir alışverişinde bulunmak, kardeşlik ve yardımlaşma duygularını geliştirmektir” dedi.

Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinden Okullara Yardım

Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Elazığ’da bulunan özel okullar ile ovadaki okullar arasında yakınlaşmayı sağlayarak “Kardeş Okul Projesi'ni” başlattı.

Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, proje kapsamında okullara kırtasiye yardımında bulundular.

DİNÇ: “KARDEŞ OKUL PROJESİ'Nİ BAŞLATMAKTIR”

Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Av. Aziz Dinç, “Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak kuruluş amaçlarımız doğrultusunda faaliyette bulunmak için çaba sarf ediyoruz. Temel amaçlarımızdan birisi de ovamızda yaşayan insanlar ile şehrimizde yaşayan insanları bir araya getirip fikir alışverişinde bulunmak, kardeşlik ve yardımlaşma duygularını geliştirmektir. Daha önce ovamızdaki iki okuldaki öğrenci kardeşlerimize ayakkabı ve giyim yardımında bulunmuştuk. Projelerimizden birisi de şehrimizde bulunan özel okullar ile ovadaki okullar arasında yakınlaşmayı sağlayarak “Kardeş Okul Projesi'ni” başlatmaktır. Şu anda ciddi anlamda bir araya gelip konuşmaya, her platformda fikir alışverişin de bulunmaya ve yardımlaşmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bu doğrultuda Elazığ Özel Bilgem Koleji ne yapmış  olduğumuz başvuru anında karşılığını bulduğu gibi beklediğimizden daha fazla ilgi ve hoşgörü ile karşılandı. Her türlü yardım ve desteğe hazır oldukları okul yönetimi tarafından tarafımıza bildirilmiştir”diye kaydetti.

DİNÇ: ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANACAK ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN KAYNAK YARDIMINDA BULUNMUŞTUR

Başkan Dinç, “Başta Elazığ Özel Bilgem Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Oya Düşmez ile Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Serdar Sertdemir ve Bilgem Okulları Ortaokul Müdürü Sayın Feti Ahmet Gül ile Bilgem Okulları Lise Müdürü Sayın  Abdullah  Gündüz  e ilgi ve alakalarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Yöneticilerin katkıları ile çok kısa sürede öğrenci kardeşlerimiz kendi imkanları ile kitap ve giyecek malzemesi hazırlamışlardır. Lise Müdürü Sayın Abdullah hocamız ise Üniversiteye hazırlanacak öğrencilerimiz için kaynak yardımında bulunmuştur. Buradan aldığımız malzemeleri TOKİ Şehit Arif Güneş Çok Programlı Anadolu Lisesi ne ulaştırdık. Söz konusu okullarımızın müdür ve öğretmenlerimize göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum”dedi.

DİNÇ: KATKI SUNMAK AMACIYLA ÇABA SARF EDECEĞİMİZİ TEKRAR BELİRTMEK İSTİYORUZ

Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Av. Aziz Dinç,  “Biz dernek olarak tarafımıza verilen bu yardımları öğrenci kardeşlerimiz ile birlikte Altınçevre Ortaokulu'na ve Lisesi 'sine ulaştırdık. Biz dernek olarak bu tür sosyal projelere aracı olarak katkıda bulunmak istiyoruz. Toplumda hoşgörünün, kardeşliğin, paylaşmanın olduğu her yerde biz dernek olarak katkı sunmak amacıyla çaba sarf edeceğimizi tekrar belirtmek istiyoruz. Bugün bizlere bu yardımı veren kardeşlerimiz ile bu yardımları ulaştırmamıza müsaade eden kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz”ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER