TEKATAŞ ile Van tasarruf ediyor, her kuruş hizmete gidiyor

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ, gelirlerinin tamamını hizmete harcayarak tasarruf için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Daha önce yüzbinlerce lira harcanarak dışardan temin edilen hizmetler artık yeni alınan liyakatli personeller tarafından VASKİ’nin kendi atölyelerinde gerçekleştirilecek.

TEKATAŞ ile Van tasarruf ediyor, her kuruş hizmete gidiyor

Hemşehrimiz Ali TEKATAŞ'ın Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne atanmasının ardından VASKİ baştan aşağı yenilendi. Bu yenilenme adeta borç batağında yüzen VASKİ'de devrim niteliğinde gelişmelere sebep oldu. Özellikle suyun tasarruflu kullanılmasında titiz davranan TEKATAŞ, personellere de bu doğrultuda direktifler vererek, gerek kurum içerisinde, gerekse Van da yaşayan vatandaşlar tarafından "VASKİ'nin her kuruşunu hizmet için harcıyor" söylemlerine sebep olmuş, kurum yetkililerinin ve vatandaşların takdirini kazanmıştı.

Bu bakımdan Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), gelirlerinin tamamını hizmete harcayarak tasarruf için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Daha önce yüzbinlerce lira harcanarak dışardan temin edilen hizmetler artık yeni alınan liyakatli personeller tarafından VASKİ’nin kendi atölyelerinde gerçekleştirilecek. Van ve ilçelerinde içme suyu temininde kullanılan bilhassa sondaj pompalarının büyük yekûn tutan dinamo sarım ve diğer onarım işlemleri VASKİ Makine İkmal Garajında yapılmaya başlandı. Kurum için yük olan giderlerin kısılmasıyla, yüzbinlerce lira tasarruf sağlandı.

VASKİ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Makine İkmal Garajında yeni hamlelerle kurumun dışardan aldığı teknik destek ve onarım işlerine son verildi. VASKİ personelleri bir başarıya imza atarak, kurumun her kuruşunun hizmete harcanması için yeni çalışma ile bir ilki başardı. Dışarıya verilen yüzbinlerce lira tamir ve onarım bedelinin kısılmasıyla kurumun esnafa olan borçlarını daha düzenli ödendiği de açıklandı.

VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emrah ÇAYIRLI, "Genel Müdürümüz tasarruf üzerinde çok ciddi şekilde duruyor, bize hedefler belirliyor. Bizler de bu hedefler için yeni tedbirler alıyoruz. Kendi işçimizle kendi emeğimizle halkımız için üretiyoruz. Üretimini kendi işçimizle yapıyoruz, ihtiyaçları ve hizmet alanı artan ilimizin ihtiyaçlarını ancak tasarruf ederek sağlayabiliriz. Sayın Genel Müdürümüz Ali Tekataş’ın öncülüğünde kurumsal yapıda büyük mesafeler aldık. VASKİ Atölyelerinde emek veren idareci ve emekçi tüm kardeşlerimizi kutluyoruz ” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 01:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER