Prof. Dr. Yasemin Açık’tan Elazığlılara Çağrı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede en önemli faktörün sosyal izolasyon olduğunu belirterek; “zorunlu durumlar haricinde evimizden çıkmayalım. Evde sağlık var, dışarıda salgın var, tehlike var” uyarısında bulundu.

Prof. Dr. Yasemin Açık’tan Elazığlılara Çağrı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede en önemli faktörün sosyal izolasyon olduğunu belirterek; “Zorunlu durumlar haricinde evimizden çıkmayalım. Evde sağlık var, dışarıda salgın var, tehlike var” uyarısında bulundu.

“EVDE KALALIM, SAĞLICAKLA KALALIM”

Aynı zamanda Halk Sağlığı Uzmanı olan Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığlı hemşerilerimizin evlerinden çıkmamalarının bu salgınla mücadelede çok önemli olduğunun altını çizerek; “Dünyanın tüm ülkeleri bu küresel salgınla mücadele etmektedir. Bu mücadelede devletin aldığı tedbirlerin yanında vatandaşların da çok büyük görev ve sorumlulukları vardır. Bu salgın ancak ifade edilen kurallara herkesin uyması ile önlenebilecektir. Her birimiz Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı 14 kurala mutlaka uyalım. Bu mücadele de en önemli olan husus ise evlerimizde kalalım, sokağa çıkmayalım, dışarı çıkmayalım. Zorunlu durumlar haricinde evimizden çıkmaz isek hem kendimizi ve ailemizi korumuş oluruz, hem de bu mücadeleye en büyük desteği vermiş oluruz. Unutmayalım, evde sağlık var; dışarıda salgın var, hastalık var. Evde kalalım, sağlıcakla kalalım. Her bir Elazığlı hemşerimizin bu mücadele sürecinde tüm ülkemize örnek bir davranış içerisinde olacaklarına, gerekli olan tüm kurallara uygulayacaklarına yürekten inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

Elazığ Son Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER