Meral Akşener'in Partisinde Elazığlı Kimler Var?

Eski Milletvekili Meral Akşener öncülüğünde kurulan partisinin ismi "İyi Parti" oldu. Partinin kurucu Genel Başkanı Meral Akşener olurken, kurucular kurulunda ise 4 Elazığlı isim yer aldı.

Meral Akşener'in Partisinde Elazığlı Kimler Var?

Meral Akşener'in yeni partisi “İyi Parti” resmen kuruldu. Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki kuruluş kurultayında yeni partinin; ismi, logosu, programı ve 200 kişilik kurucular listesi de açıklandı.

Partinin programı da belli oldu. ‘İyi bir Türkiye’, ‘Demokrasi ve Hukuk’, ‘Toplum’, ‘Kamu Yönetimi’, ‘İç ve Dış Güvenlik’, ‘Kurumlar’, ‘Dış Politika’ ve ‘Hedefler’ başlıklı 8 ana hedeften oluşan parti programında ana slogan ise, ‘Türkiye iyi olacak’ oldu.

KURUCULAR KURULU TANITILDI

İYİ Parti lideri olarak konuşan Meral Akşener sözlerine “Bir çarşamba sabahı bizi burada toplayan güce, ol deyince olduran güce, Allah’ın sana şükürler olsun” diye başladı. Kurucular kurulunun tanıtımının ardından kürsüye gelen ve konuşmasının ilk bölümünde iktidar ve muhalefet partilerini eleştiren Akşener, daha sonra konuşmasına ara vererek partisinin isminin açıklanacağı klibi izledi.

“BEN CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM”

Hazırlanan klipte partinin isminin ‘İYİ PARTİ’ olduğu açıklandı, sloganı ise ‘Türkiye İyi Olacak’ olarak belirlendi. Partinin isminin açıklandığı esnada Akşener ve salondaki kişiler alkışla eşlik etti. Kalabalık grup, ‘Başbakan Meral’ şeklinde slogan attı. Ayrıca Akşener, bu slogana ‘Ben Cumhurbaşkanı olacağım’ şeklinde cevap verdi. Kongrede Akşener oy birliğiyle genel başkanlığa seçildi. GİK ve MDK üyeleri de belirlendi. Meral Akşener liderliğinde bugün kurulan İyi Parti’nin amacı ‘Merkez Parti’ görünümü vermek olarak açıklanmıştı. Nitekim parti kurucuları arasında, daha önce siyasette kritik konumlarda ancak farklı kulvarlarda yer alan çok sayıda siyasetçi, İyi Parti’nin kurucular kurulu listesinde yer aldı.

Meral Akşener’in kurduğu İyi Parti’nin kurucular kurulunda Elazığlı 4 isim yer aldı.

İşte Listede Yer Alan Elazığlı İsimler;

Eğitimci Abdullah Alay

Afyonkarahisar Eski Belediye Başkanı Hayrettin Barut

MHP Eski Ankara Milletvekili Mustafa Cihan Paçacı

MHP Eski Elazığ Milletvekili Mustafa Gül

MHP Elazığ İl Başkanı iken istifa edip Meral Akşener'in safına geçen eski MHP Elazığ İl Başkanı Abdulvahap Erdem'in ismi ise partinin Kurucular Kurulu'nda yer almadı.

Elazığ Son Haber

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 23:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER