Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşın kredi borcuna müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ziraat Bankası aracılığı ile ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'nın vereceği bu kredi ile borcunu kapatacak” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşın kredi borcuna müjde

Partisinin TBMM’de grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşa çeşitli müjdeler verdi.

Yaklaşık iki buçuk milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 liralık elektrik faturasını devlet tarafından karşılanacağını belirten Erdoğan, bunun yanı sıra vatandaşın kredi borcuna da yönelik de Ziraat Bankasının yapacağı desteği aktardı.

Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşların mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmeleri için bir imkan sağlandığını ifade eden Erdoğan, Ziraat Bankası aracılığı ile ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşların, hangi bankaya borcu olursa olsun kredi kartı borçlarının tek bir çatı altında toplanacağını, Ziraat Bankası'nın vereceği bu kredi ile borcunu kapatabileceğini söyledi.

Erdoğan kredinin, uygun şartlarda ister 24 ay ister 60 ay vade ile aylık gelire uygun bir şekilde ödenebileceğini de vurguladı. Bir diğer müjdeyi daha paylaşan Erdoğan, Halkbank'ın esnaf ve sanatkarların işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracağını kaydetti. Erdoğan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da bu hizmetleri iyi takip etmesi önerisinde bulundu. 

Ocak ayında ödenecek tarımsal desteklemeleri de paylaşan Erdoğan, fark ödemesinin buğday, mısır ve çeltik de 550 milyon TL, buzağı desteği ödemelerinin 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemelerinin 340 milyon TL, yem bitkileri desteğinin 268 milyon 600 bin TL, sertifikalı tohum kullanım desteğinin 100 milyon TL, çevre amaçlı tarım alanı koruma desteğinin 84 milyon 500 bin TL ve diğer desteklemelerin 167 milyon 200 bin TL olmak üzere toplam 2 milyar 35 milyon 300 bin TL olduğunu söyledi. 

Erdoğan, sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerlerinde 3 puan desteğin 5 puana çıkarıldığını açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 03:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER