Vatandaş değil ama vicdanlar intihar etti!

Elazığ'da Sürsürü Mahallesi’nde yaşanan bir intihar girişimi vicdanları bir kez daha sorgulattı. Borç yüzünden intihar etmek isteyen vatandaş çatıdan sağ salim indirilirken, geriye intihar girişimi sırasında fotoğraf ve öz çekim yapan vatandaşların görüntüsü kaldı.

Vatandaş değil ama vicdanlar intihar etti!

Olay bu akşam saatlerinde Sürsürü Mahallesi Acarın konutlarında meydana geldi. İddialara göre, evli olan S.Y kirasını ödeyemedi.  S. Y inşaat müteahhidinden 12 bin lirayı bulan alacağını tahsil edemeyince soluğu 6 katlı binanın çatasında aldı. Çatıya çıkarak atlayacağını söyleyen S.Y’yi gören vatandaşlar, hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye, ambulans ve polis ekipleri bir türlü S.Y’yi ikna edemedi. Daha sonra olay yerine gelen müteahhit, inşaat işçisinin parasını senetle ödeyeceğini söyledi. Bunu kabul etmeyen S.Y parasını nakit istedi.   Olay yerinden ayrılan müteahhit bir süre sonra tekrar geldi.  S. Y’nin parasını getiren müteahhit parayı polislere vererek, genç işçinin atlamasını önledi. Parasını alan S.Y ikna olarak çatıdan indi.

İNTİHAR SOSYAL MEDYADA ANKET KONUSU OLDU

Olayın asıl dramatik yönü ise bu intihar girişiminin sosyal medya hesaplarında anket konusu olmasıydı. Her intihar girişiminde ortaya çıkan, kimi zaman öz çekim yapan, kimi zaman da sosyal medyadan intihar girişimini canlı yayımlayan meraklı vatandaşlar bu olayda da yerlerini almıştı. Vatandaşın intihardan vazgeçirilmesi esnasında fotoğraflar çekip sosyal medyada yayımlayan vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden bir de anket başlattı. Sosyal medya hesabı üzerinden, ‘Bu vatandaş atlar mı?’ şeklinde bir soru yönelten vatandaşlar vicdanımızı bir kez daha sorgulattı. Olaydan sonra ortak yorum ise, ‘Vatandaş değil ama vicdanlar intihar etti’ oldu.

Elazığ Fırat Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER