Kızılay Mahallesi'nde Baz İstasyonu Tepkisi!

Elazığ’da bir mahallede kurulmak istenen baz istasyonuna vatandaşlar tepki gösterdi.Merkez, Kızılay Mahallesi Dirlik Sokak üzerinde kurulmak istenen baz istasyonu önüne gelen mahalleli tepki gösterdi.

Kızılay Mahallesi'nde Baz İstasyonu Tepkisi!

Elazığ’da bir mahallede kurulmak istenen baz istasyonuna vatandaşlar tepki gösterdi.

Merkez, Kızılay Mahallesi Dirlik Sokak üzerinde kurulmak istenen baz istasyonu önüne gelen mahalleli tepki gösterdi. Mahallerinde baz istasyonunun kurulmasını istemediklerini dile getiren kalabalık zaman zaman polis ve işçilerle tartıştı. Gerginliğin artması üzerine baz istasyonunda çalışmak yapmak için gelen işçiler olay yerinden ayrıldı. İşçilerin gitmesinden bir süre sonra mahalleli de dağıldı.

Kızılay Mahallesinde 25 gündür baz istasyonun kurulmaması için mücadele verdiklerini belirten Mahalle Muhtarı Mehmet Çökmez, "İlgili kişilere söyledik ama bir çare bulunamadı. Burada polis bekliyor ve biz emniyet güçleri ile karşı karşıya geliyoruz. Polislerde bizim kardeşlerimiz,çocuklarımız. Baz istasyonu şehrin ortasına kurulmamalı. 500 metre ileride Asri Mezarlığının tepesinde kimse yaşamıyor. Götürüp oraya kurabilirler. Vatandaşlarımız bu baz istasyonunu istemiyor" diyerek tepkiyi dile getirdi.

Baz istasyonlarının insanlara büyük zarar verdiğini aktaran komşu mahalle Karşıyaka’nın Muhtarı İmam Eybey de "Bu baz istasyonunu mahallenin ortasına değil de başka bir yere kursunlar. Bu insanların sağlığı ile oynanmasın" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER