2 Bin 720 şahıs sorgulandı

Türkiye genelinde Emniyet Müdürlüğü ekiplerince “Güven Huzur Uygulaması-3” gerçekleştirildi. Bu uygulama kapsamında Elazığ Valiliği koordinesinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Elazığ’da da uygulama gerçekleşti. Gerçekleşen uygulamada 2 Bin 720 şahıs sorgulandı.

2 Bin 720 şahıs sorgulandı

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Türkiye genelinde düzenlenen “Güven Huzur Uygulaması” kapsamında Elazığ’da da uygulama gerçekleştirdi.

Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklama şöyle, “Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı tarafından genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi, suç ve suça konu unsurların tespiti amacıyla 30.04.2018 tarihinde ülke genelinde Türkiye Güven Huzur Uygulaması (2018-3) gerçekleştirilmiştir.

Bu kapsamda Elazığ Valiliği koordinesinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilimiz merkez ve ilçelerinde 10.00-21.00 saatleri arasında 3 etap şeklinde halkımızın yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak, otogar, tren garı, havalimanı, park ve bahçeler ile umama açık işyerlerinde toplam 2.720 şahsın yapılan kimlik sorgusu neticesinde; kayıp şahıs olarak aranma kaydı olduğu tespit edilen 1 şahıs bulunmuş ve 6136 sayılı kanuna muhalefetten 2 şahsa da adli işlem yapılmıştır.  İş yerlerine yönelik yapılan denetimlerde ise; 2 iş yerine yaşı küçük şahıs bulundurmaktan ve 2 iş yerine de kapalı alanda sigara içirtmekten idari işlem yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 01:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER